Kiitos vielä kerran aivan mahtavan urheiluelämyksen tarjoamisesta!
Yleensä en seuraa yleisurheilua, mutta näitä kotikisojamme aina välillä katsoin. Onneksi jätin lauantain saunavuoron väliin ja jäin jännittämään television ääreen pituushyppykisaa.
Uskoin, että hyvällä tuurilla pronssimitali voisi tulla, koska tv:stä näkemästäni haastattelustasi saattoi päätellä, että fyysisen kunnon lisäksi sinulla on henkistä kanttia ja itseluottamusta. Etkä pettänyt odotuksia, vaan venyit siihen, minkä moni ei enää uskonut Suomen osalle tulevan näissä kisoissa: mitaliin.
Hienoa, jatka samaan malliin. Sinussa on sopivasti persoonallisuutta, itseluottamusta ja positiivista asennetta. Olet piristysruiske Suomen yleisurheilulle!
Hienoa, Tommi
ei-penkkiurheilija
1
557
Vastaukset
- ei-penkkiurhelija
Vaikka mitalia ei olisi tullutkaan, olisi kisa joka tapauksessa ollut jännittävä venymiskykysi ja taistelutahtosi ansiosta. Mitali vain sitten kruunasi elämyksen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?672465Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U842364Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut172100Purralla luistaa hihna isolla pyörällä
Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä371745Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai801685Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin1121663Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?
Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä2541501Mitä koululla tapahtui?
Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287251017Persuilla kannatusromahdus - enää 13,5%.
Ylen tuorein puolueiden kannatusmittaus kertoo, että persujen kannatus on enää 13,5 prosenttiyksikköä. Kepu on mennyt he320965Unelmia Italiassa: Totuus Ralph-pojan kanssa pitkästä ajomatkasta Italiaan
Viime kesän kynnyksellä Kikotin-matkailuauto lähti tien päälle ja matka halki Euroopan kohti Italiaa starttasi. Tämä oli3817