onks tää ihan????

normaalii????

En tiiä kehtaanko tästä kertoo... Oon 14 wee poju
ja mulla ei vielä oo alkanu toi murrosikä. Ei oo ainakaan pippeli kasvanu eikä oo karvoitusta.????

Sit toi ongelma, mulla on alkanu pippeli seisoo aamuisin, sekä saunassa. Tänään oli tosi nolo tapaus aamulla kun mutsi tuli herättää niin mulla oli pippeli jäykkänä, ja peitto oli valunut pois päältä. Ja mulla oli toi pippeli tullu boksereista ulos kun nappi oli auennut, ja sen takii pippeli oli tullut aukosta ulos.
Ei siinä mitää mut kun mutsi näki sen, arvaa nolottiko.
Ja sit kun oon kaverin kanssa saunassa, se on 13 wee ja sillä on jo pippeli kasvanu ja sil on noit karvoja jo kasvanu. Niin mulla alkaa seisoo kun mä kattelen sen niit karvoja, mä en tiiä et onko kaveri huomannu et mä kattelen sitä.

Ei oo sit provo, joten idiootit älkää vaivautuko.
Mua tosissaan nolottaa noi aamut.
Ja kohta alkaa koulun uinnit, ja jos siel alkaa saunassa seisoo nii mitä mä teen????????????

5

1372

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jokhu

      "Oon 14 wee poju
      ja mulla ei vielä oo alkanu toi murrosikä. Ei oo ainakaan pippeli kasvanu eikä oo karvoitusta.????"

      Täysin normaalia, usealla muullakaan ikäiselläsi ei ole vielä noita muutoksia. Murrosiän alkaminen on erittäin yksilöllistä - joillakin se saattaa tulla vasta 16-vuotiaana.

      "Sit toi ongelma, mulla on alkanu pippeli seisoo aamuisin, sekä saunassa. Tänään oli tosi nolo tapaus aamulla kun mutsi tuli herättää niin mulla oli pippeli jäykkänä, ja peitto oli valunut pois päältä. Ja mulla oli toi pippeli tullu boksereista ulos kun nappi oli auennut, ja sen takii pippeli oli tullut aukosta ulos."

      Aamuseisokit ovat pelkästään hyvä merkki. Ei niissä mitään hävettävää ole.

      "Ja kohta alkaa koulun uinnit, ja jos siel alkaa saunassa seisoo nii mitä mä teen?"

      En kyllä osaa sanoa. Älä ajattele mitään seksuaalista ainakaan.

      • df+gg9d´fg

        Kaikilla tuntemilla 13 vuotiailla on alkanut murrosikä ja jos kattelet kaverias ja sulla alkaa seisoo OOT H:O:MO


    • .......

      deal with it that is the famous thing called: MURROSIKÄ

    • make

      Mulla alko karvojen kasvu vasta 15v:nä ja peniksen kasvaminen myös. Ja vielä 17v:nä penis oli "lepotilassa" aika pieni, mut ei siinä mitään epänormaalia oo=) Ja siitä että sulle tulee stondis siitä että katselet kaveriasi, ei se tod. tarkota että oisit homo tai mitään (eikä niissäkään mitään vikaa ole) vaan se on myös ihan normaalia! Tosi kiusallisia tilanteita siitä tulee, mutta niihin tottuu... esim jos halaat jotain tyttöä ja huomaat kauhuksesi että "se" päättikin alkaa jäykistymään just silloin, voi tytön reaktio olla hieman nolostunut...!xP

    • Anonyymi

      Oho. Mulla oli. 12v 13cm se. Ja moni kaveri näki sen myös saunassa ja suihkussa myös.
      olen 37v bi mies. Kik on: 32vMies32

      Jos kiinnostaa jutella niistä nuoruus muistoja?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1964
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1720
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      57
      1360
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      76
      1320
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1028
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      926
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      923
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      882
    9. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      109
      853
    10. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      73
      846
    Aihe