messari

Eli mitä tarkoittaa messari? joku näyttely homma vai?
2952
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eli siis koiramaailmassa puhutaan messarista ja tarkoitetaan jokavuotista Suomen suurinta koiranäyttelyä Helsingin Messukeskuksessa:)

Äänestä

näyttelyistä Hesan messukeskuksessa. Jaetaan vuoden voittaja arvo parhaalle urokselle ja nartulle roduttain sekä juniori voittaja tittelit niin ikään urokselle ja nartulle. Tämän näyttelyn ohi ajaa vain erkkarit eli rodun erikoisnäyttely.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyhmä :'( kirjoitti:

Eli mitä tarkoittaa messari? joku näyttely homma vai?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu