Missä vika, kuin puhallin toimii vain nelosella eli suurimmalla nopudella? Missä osassa on vika ja onko se helppo vaihtaa?
Puhallin toimii...
vain täysillä!?!
6950
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
etuvastus rikki. Ei ole kallis osa. En tosin tiedä missä se on ooppelissa. Omani korjasin (Honda) yhdellä sokeripalalla ja on toiminut jo toista vuotta!
Puhaltimen etuvastus on rikki. Motonetin sivuilta näet hinnan. Etuvastus löytyy puhaltimen päädystä, virtajohto on siinä kiinni. Omassani ei tarttenut purkaa mitään. Suojamuovi ylös ja osa vaihtoon. Aikaa mulla meni noin viisi minsaa hitaasti tehtynä.
Täyttä asiaa.
puhelee pehmosia. Vika on katkasimessa. Jos et halua vaihtaa koko katkasinta saat puhaltimen toimiin ku laitat esim. 20Centin kolikon sinne katkasimen pyöyrän alle pienemmissä nopeuksissa, johan alkaa puhallin toimimaan. On vähän ku kolikko automaatti.. Usko tai älä mut näin on.
Katkaisijassa saattaa olla vikaa, mutta kokeile etuvastuksen vaihtoa ensin, on helppo, halpa ja kestävä korjaus. Opelklubfinlandin sivuilta näet myös vinkkejä.
helpompi kokeilla kolikolla katkasimen toiminta... Ja edullisempi...