Kuitenkin

Kuitenkin
minun on pakko tunnustaa
Olen sekaisin
tuskainen
Tärisen
kun ajattelen
että rakastat minua vielä

Koska luulin
että vihaat minua

Älä pelkää
en rakastu
Taistelen
Koska se olisi mahdotonta
tuhoaisimme kaiken
ja olen nähnyt kääntöpuolen
liian läheltä

Kärsin
minuun sattuu
Itken iltaisin hiljaa
kaikilta salaa

Välitän
ja toivon
rakastat sinäkin häntä
olet onnellinen

Tiedän
emme toisiamme unohda
eikä tarvitse
Opimme nauttimaan muistoista.
4362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ihan hakoteillä. ei saanu ajatuksista kiinni mut
näköjää pelkäät rakastaa ja se on sun virhees. jossai on joku joka on sulle ja jos se onki se kenest kirjotit. sillo kääntöpuoli pysyy aisoissa
ja ootte tyytyväisii laiffiinne sellasena. kai se että tunnette on pointti. aika outo ja itsekäs näkemys sulla on vielä asioista. on suhteita jotka kestää kun on haluu ja itsepäisyyttä toimii sen etee. ei muistoissa eletä eikä riitä. ne ei säily ku loukataa toista.

Äänestä
  • Kukaan ei huvikseen kirjoita, mitä kirjoittaa. Minunkin kirjoituksella on syynsä. En ole itsekäs, vaan tällä kertaa ajattelen kokonaisuutta.

    Eli kiitos vain näkemyksestä, mutta hakoteille jouduit tällä kertaa sinä. Yhden kirjoituksen perusteella on turha luoda mielipidettä asioista. Kunhan elämänkokemuksesi karttuu tulet huomaamaan, että muistoissa tosiaankin eletään! ;-)

    Äänestä

puettu vaikea elämän tilanne, hieno! Toivottavasti helpottaa.

Äänestä

se on että viha ja rakkaus ovat lähellä toisiaan. Rakkauden vastakohta ei ole viha vaan välinpitämättömyys.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei kirjautunut kirjoitti:

Kuitenkin
minun on pakko tunnustaa
Olen sekaisin
tuskainen
Tärisen
kun ajattelen
että rakastat minua vielä

Koska luulin
että vihaat minua

Älä pelkää
en rakastu
Taistelen
Koska se olisi mahdotonta
tuhoaisimme kaiken
ja olen nähnyt kääntöpuolen
liian läheltä

Kärsin
minuun sattuu
Itken iltaisin hiljaa
kaikilta salaa

Välitän
ja toivon
rakastat sinäkin häntä
olet onnellinen

Tiedän
emme toisiamme unohda
eikä tarvitse
Opimme nauttimaan muistoista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu