Säätila

Pian matkalle

Hei kaikki te, jotka olette ihan vasta käyneet Kultahietikolla tai Bulgariassa yleensä. Millainen sää siellä on viime viikkoina ollut? Olen katsellut sääennusteista, että sateita ja ukkosia on luvattu jo pidemmän aikaa. Sääennusteethan ei kuitenkaan aina pidä paikkaansa, joten mielelläni kuulisin kuinka asian laita oikeasti on..

7

1648

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Karo

      Just katsoin 5vrk ennusteen Bulgariaan ja se kuului seuraavasti..Su päivä 22 sadekuuroja,
      ma 22 sadekuuroja, ti 29 selkeää, ke 28 selkeää, to 29 selkeää, pe 27 melk.pilvistä..Eli ainaki meijän alkulomalle näyttäis hyvää säätä, toivottavasti loppuviikon ennuste muuttuu aurinkoisemmaks..

      • ennustepaikka

        katsoppas:
        www.wunderground.com/cgi-bin/findweather/getForecast?query=bulgaria

        klikkaa mieleisesi paikkakunta, josta sään haluat katsoa. nämä ovat hyvin pitäneet paikkansa, jo vuosia olen seurannut.


    • tintti

      Palasin tänään golden sandsilta ja kelit olivat helteiset ja aurinkoiset koko viikon ajan. Vain eilen oli pilvisempää ja tuli muutaman tunnin todella kova ukkoskuuro. Sekin meni äkkiä ohi. CNN:n mukaan tällä viikolla siellä piti olla ti ja ke ainakin ukkosta ja vesisadetta, ei kannata varmaan rapakon takana tehtyyn ennusteeseen luottaa. Itsekin olimme paniikissa, kun melkein koko viikon piti olla huonoa keliä... tai ainakin pilvistä.

      • jepjep

        Niissähän nyt näkyy ukkosen kuva ja pilviä vaikka koko päivänä tulisi vain tunnin kuuro illalla. Eli älkää hätäilkö...


    • Karo

      Tänään tultiin ja koko viikko oli sairaan lämmin..Ekana yönä ukkosti ja toisena iltana tuli usvaista sadetta hetken mut joka päivä paisto aurinko ja hiki virtas..

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      356
      1097
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      748
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      696
    4. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      49
      590
    5. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      41
      588
    6. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      533
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      320
      496
    8. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      19
      481
    9. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      75
      471
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      459
    Aihe