15.11 siis tulee Madonnan kauan odotettu uusi levy,Confessions On A Dancefloor, joka on silkaa tanssimusiikkia!!Eka sinkku Hung Up tulee radiosoittoon 17.11.
Toivotaan että uudelta cd:ltä löytyy Musicin ja Into The Grooven kaltaisia tanssihittejä!
Toivotaan että uudelta cd:ltä löytyy Musicin ja Into The Grooven kaltaisia tanssihittejä!
Vastaukset 13
Vanhimmat
Siis tuleeko toi EKA sinkku vasta 2 pvää levyn julkaisun JÄLKEEN? Olis luullut että levyltä julkaistaan yksi sinkku 'maistiaisiksi', jotta saadaan levylle vieläkin enemmän kysyntää...
Sori,tuli väärä kuukausi sinkkuun eli Hung Up tulee radiosoittoon 17.10 :-)
http://www.madonnaboy.tk :
Maanantai 29.8. 2005 - Confessions On a Dance Floor
Madonnan virallisella www saitilla on julkaistu lisää tietota tähden uudesta albumista. Mukaanlukien tieto siitä, että uusi levy tulee sisältämään 12 raitaa.
"Haluan ihmisten lähtevän liikkeelle paikoiltaan". Yhtään vähättelemättä, kyseiset sanat ovat täsmälleen Madonnan käyttämät hänen kuvaillessaan tulevaa albumiaan Confessions On a Dance Floor. Kaksitoista herkullista melodiaa puhdasta 'anteeksipyytämätöntä dance musiikkia' sisältävä albumi on suunniteltu julkaistavaksi marraskuun 15. päivä. Mukaanlukien ensimmäinen single Hung Up joka julkaistaan jo 17. lokakuuta. Tällä kertaa dance musiikin alkuperäinen kuningatar palaa siihen mistä aloitti, ja antaa siihen vauhtia muutaman pykälän lisää.
"Se on hänellä verissä" sanoo Madonnan kanssa levyä tuottanut, DJ ja Madonnan musiikillinen ohjaaja, Stuart Price. "Hänellä on dance musiikin sädekehä päänsä päällä. Teimme tämän albumin ilman ennakkomielipteitä. Se tuli suoraan suonista - ei liian hiottua - erittäin spontaania", sanoo Price.
Jos 'Confessions' albumia veraataan uuteen tanssi askeleeseen, se olisi häikeäisevä sekoitus musiikillisia tyylejä, jossa toinen jalka on alkuaikojen discossa (a la Girogio Moroder/Abba on ecstacy) ja toinen jalka kunniakkaan varmasti tulevaisuuden musiikissa - Askel jonka kykenee saavuttamaan vain yksi ainoa artisti.
"Confessions on a Dance Floor is all about having a good time straight through and non stop." says America's ultimate Dancing Queen. -
Pieni pätkä ekasta sinkusta Hung Up on jo ladattavissa!!
http://www.megaupload.com/?d=01IM7P14
Kai se on ihan OK, tosin odotin kaiken hehkutuksen jälkeen kuitenkin jotain vähän parempaa ja omaperäisempää... Se Abba sample kertosäkeessä on niin ilmeinen ja vie kaiken huomion muusta kappaleesta... mielestäni sen olisi voinut jättää pois.
Noh ehkäpä koko versio kuulostaa paremmalta...
No jopas on taas harvinaisen madonnamainen rallatus!
Joutaa Magde jo eläkkeelle! Pitäytyisi vaan niiden satukirjojen väsäämisessä! Hyi! Sanoo Hippo... Nopeasti lensi leikepöydältä roskakoriin tuo mitätön ja turha tiedosto. Piti kuunnella oikein kaksi kertaa kun en uskonut että joku biisi voi tosiaan olla noin uskomattoman huono.
Jaa? Vieläköhän Madge levittelee niitä pätkiä netissä, jossa se hakkui niitä jotka kehtasivat warettaa madgen biisejä maksamatta kolikkoakaan tuon opportunistin pankkitilille?
Nyt ei waretuksesta ole enään mitään pelkoa, tämä sonta ei kelpaisi minulle edes ilmaiseksi. Vain MADONNA voi julkaista moista roskaa!!! Jos joku aloitteleva artisti yrittäisi samaa, niin tuskin menisi läpi. Mutta kun levyn kanteen on teipattu tuon ilmeettömän botox-naaman kuva ja nimi, niin johan kiekot myyvät.
Madonnan yhden oktaavin ääni on kylmä ja kova. Siitä puuttuu kaikki inhimillinen lämpö. Botox-naama ja ääni ovat molemmat täysin samaa laatua!
Nooh! Onneksi vielä ihan oikeaakin musiikkia julkaistaan, kun Christina Aguileran uusin levy ilmestyy kai joskus ensivuonna? Sitä on kiva odottaa samalla kun nauran noille Madgen renkutuksille.
Hah hah haa! :D
Kuulostaa loistavalta vaikka lyhyt pätkä onkin!Madonna iskee jälleen omaperäisellä tavalla ja musiikilla jota ei muualta tällä hetkellä löydy!!Tästä tulee jättihitti takuuvarmasti!!!
Valitettavasti taidat olla oikeassa.
Tuosta 80-luvun eurodiscoa muistuttavasta kappaleesta ei tosin tulisi hitti muiden kuin madonnan esittämänä. Kelly Osbourne julkaisi hieman samanlaista tavaraa uudella albumillaan. Mitään varsinaisesti omaperäistä tuossa biisissä ei ole.
levyn kannessa niin se menee kaupaksi...hyvä esimerkki oli 80luvun lopun megahitti "papa dont preach" joka kipusi listakärkee kepeästi..olihan madde jo tuolloin kovin artisti koskaan...mutta kun kelly "christina aguileran vihollinen" osborne teki coverin kappaleesta,se haukuttiin lyttyyn ja rockin kauhukakaran lauluääntä arvosteltiin rajusti...ja jos se johonkin listalle nousi niin pelkästään sillä että oli Madonnan biisi...
Christina Aquilera! siinä vasta sutturoiden suttura! Näyttää 24-vuotiaana jo todella elähtäneeltä. Onneks siitä näkyy yleensä vaan pikkuhousut, ei tarvitse naamaa katsella.
-jarno
christina aguilera on kuule lujemmassa kunnossa kuin yksikään toinen poptähti jos et neidon vartaloa ole nähnyt?! ainii mutta naamahan arvostelitkin...se on vain christinan tämän hetkinen look,ei se oikeasti siltä näytä!!
Tässä levyn kansikuva:
http://home.madonna.com/MADONNA_COVER_NEW_g_flat.jpg
Madonnan sivuilla www.madonna.com on uusi loistava pätkä Hung Up'ista!!