Missäpäin pariisia on paljon nuortenaikuisten vaateliikkeitä ja muita mielenkiintoisia pikkuputiikkeja?
Hintatason ei välttämättä tarvitsisi olla huippumuotituotteiden tasoista mutta ei myöskään mitään tarjoustalo tavaraa..
shoppailua pariisissa????
4
3676
Vastaukset
- 2 kertaa Pariisissa
La Defensen ostoskeskuksessa, Les Hallesin ostoskeskuksessa ja Latinalaiskorttelissa. Viikko sitten tulin Pariisista ja vaatettakin tuli osteltua.
- Zarniwoop_2
Junapysäkin päässä Disneylandista sijaitsee La Valleen Outlet ostoskylä, jossa on jonossa kymmeniä muotiliikkeiden outlet myymälöitä. Eli hyvään alennushintaan saa merkkivaatteita jne. Ostoskylän vieressä on yksi Pariisin ympäristön suurimmista ostoskeskuksista Val d'Europe.
http://www.lavalleevillage.com/lavallee/home.asp?lan=en
http://www.valdeurope.fr/
- tptp
Tulin just Pariisista, ja ainakin Tati-ostoskeskuksesta saa kenkiä uskomattoman halvalla (viisi paria 63 e), laadusta en sitten tiedä... Vaatteet ei siellä ollu mitenkään erikoisia.
Muita kauppoja on paljon esim. Rue de Lafayetten varrella, ja ostoskeskuksista Galeries Lafayette on aavistuksen halvempi kuin Le Primtemps. Monista pikkuputiikeista on vaikea päällepäin sanoa, onko kalliita vai halpoja, hinnat voi hyvin olla joko 10 tai 500 euroa... :) - paksun shopping in paris
esitteen, jaettu kartalla arondismat,Guide to Shopping in Paris
The French Government Tourist Office offers practical information on tourism tax, duty-free shopping, currency, prices, credit cards, emergency numbers, restaurants, sightseeing, and nightlife.
mutta tässä näppituntumaa
http://www.discoverfrance.net/France/Paris/Paris_shopping.shtml
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017523
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?995402- 834997
- 1364374
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113130- 462762
- 522749
- 612357
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102314Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211900