Vinkkejä...

Luomeni turpoavat helposti . Samoin silmieni alapuolella on turvotuksia. Ovat aika kamalan näköiset. Käytän vahvoja laseja, käyttänyt jo kymmeniä vuosia.
Olisiko kenelläkään toimivaa keinoa turvotusten ehkäisyyn.
1264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

En menisi sanomaan, että silmien turvotus välttämättä johtuu tehokkaista laseista. Minulla ainakin silmät on turvoksissa aina kun kissa on sisällä ja sitä silittelen. Eli on allergiaa!
Myös siivouspäivän jälkeen silmiä turvottaa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


panda kirjoitti:

Luomeni turpoavat helposti . Samoin silmieni alapuolella on turvotuksia. Ovat aika kamalan näköiset. Käytän vahvoja laseja, käyttänyt jo kymmeniä vuosia.
Olisiko kenelläkään toimivaa keinoa turvotusten ehkäisyyn.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu