Riittääkö Hec:in 300W virtalähde pyörittämään Gf6800GT 256Mb näyttistä? Ainakin Gf6600GT toimii niinkuin pitää ja kellotettuna.Prossuna XP3200
Virtalähde ja näyttis
stinky
4428
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kannattaisi varmaan kuitenkin sijoitaa muutama kymppi parempaan ja tehokkaampaan poweriin. Yksi emo on kärähtänyt kun powerista poksahti kondensaattorit. Ja muutenkin jos saat tuolla 300w powerilla koneen pyörimään, niin kovin vakaa se ei ainakaan ole, itse en edes kokeilisi.
Pitäisi riittää. Riippuu paljolti kuinka paljon muut laitteet vievät tehoja. Mikäli grafiikassa kuitenkin esiintyy häiriöitä niin se johtuu sitten tehottomasta virtalähteestä. Itsellä oli entisessä koneessa 330W ja hyvin toimi (lisäksi oli 3 kiintolevyä jne...)
yhtään ainakaan tuolla nykyisellä kokoonpanollani..?
yksi- kovo, cd/rw-asema, yksi lukeva dvd-asema, yksi muistikampa(toinen tulossa myöhemmin), ei kotelotuuletusta(tulossa yksi 12cm).