Ryhmäkoosta

Kun esimerkiksi nyt syksyn yhteishaussa joillakin yo-pohjaisilla linjoilla on aloituspaikkoja vain jotain 3-6, niin opiskellaanko silloin noin pienissä ryhmissä (ei varmaan?) vai yhdistelläänkö niitä ryhmiä sitten jotenkin?
1191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Meidän koulussa ryhmäkoko on 8 ja siinä on yhdessä erityisopiskelijoita jotka opiskelee mukautetun opetussuunnitelman mukaan ja yleisopetuksen opiskelijoita.Ne ryhmän koko ratkaisut on varmasti koulukohtaisia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


utelias kirjoitti:

Kun esimerkiksi nyt syksyn yhteishaussa joillakin yo-pohjaisilla linjoilla on aloituspaikkoja vain jotain 3-6, niin opiskellaanko silloin noin pienissä ryhmissä (ei varmaan?) vai yhdistelläänkö niitä ryhmiä sitten jotenkin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu