meillä Emppu-Eemelin 10-vuotis synttäreitä. Huomenna teen Empun vieraille oikein rasvaisesta jauhelihasta lihamurekkeen kasviksilla täyttäen ja tietty se synttäri kakku, joka on jäätelöä.
Tuntuu kuin olisi ollut eilinen päivä, kun Emppu tuli meille lentokoneella Vantaalta Turkuun. Siitä alkoi ystävyys.
Leikki ei ole hävinnyt mihinkään eikä askelkaan hidastunut. Vuodet vain ovat menneet hurjaa vauhtia eteenpäin.
Huomenna juhlitaan
15
918
Vastaukset
- Dude
10 vuotta on paljon. Toivotan koirallesi monia monia iloisia vuosia tämänkin jälkeen!! :):)
- hatamm
koska vielä on kesää jäljellä, ainakin perjantaihin.
Onnea Emppu-Eemelille! - työtön.
hankkikaa elämä!
- Kummallista
ja työttömälläkö on oikein kone ja laajakaista. On sullakin otsaa tulla tänne kitisemään. Hanki ite elämä, ja anna tämän palstan olla rauhassa, ei luulisi olevan sulta pois.
- sivuille
kadehtimasta ihmisiä. Suomessa on jumalauta hirvee työvoimapula hoitoalalla ja joka jäppisestä vois kouluttaa peurshoitajan, mutta kun nää sossun elätit ei viitti perseitään töihin hilata. Hemmettiäkö täällä kyttäät.
- issu56
auot päätäsi asiattomasti muille, niin ilmiselvästi olet unohtanut itse hankkia itellesi sen elämän! Sanoisin, että olet aikamoinen nihulisti! Se on muuten elämää sekin, kun miettii tuon sanan tarkoitusta!
tässä sitä vasta elämää onkin, niin nautittavaa ja iloista. Arjen harmauden keskellä pikkuisen hauskaakin ja kunnioitusta ihanaa Emppu-Eemeliä kohtaan, joka on antanut meille niin paljon ja kulkenut mukanamme pitkän ajan. Hieman parempaa syötävää ja hieman vieraita, sillä Empun lapsista jotka kohta ovat itse jo veteraaneja tulee muutama tänne meille näyttämään itseään. ja kasvattajana minun on tosi mukava nähdä niitä.
- Catjusha
Meillä kans vietettiin viime kuussa 10v synttäreitä. Toivotaan, että saamme pitää ystävämme vielä monta vuotta. =)
- toivotan!
täältä satakunnastakin oikein paljon onnea 10 vuotiaalle haukulle!
- issu56
huomiselle sankarille!!
...Empun juhlapäivänä! Toivottelee Marita ja Risto-koiruli(4kk) Keski-Suomesta
- sth
*************************************************
ONNEA ja ILOA SATAKILOA EMPPU-EEMELILLE !!!!!
************************************************* - sakunMamma
Onnea, onnea, onnea vaan
mehukas luu ja kuolaava suu.onnen toivotuksista. Tänään nauratti todella makeasti, kun posti tuli. Oli siinä postiljoonilla ihmettelemistä ja mietti varmaan montakohan henkeä meillä tosissaan asuu. Yhdessäkin luki Vävy poikamme Emppu-Eemeli c/o.... Toisessa Isäni Elvis by Billy c/o... jne.
Huumori porukkaa nämä "koirahullut" ei muuta voi sanoa. Tulihan Empulle yhden vuoden Aku Ankka. Oli voittanut jonkin kilpailun ja poikamme oli silloin pistänyt kilpailukuponkiin Empun nimen.
- Nanne
Juu, onnea täältäkin päin =D
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset25217397Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"18012368Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El706150MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny214975Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään694965Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.314074Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta953652Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja323647NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun413151Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1463119
