Huomenna juhlitaan

meillä Emppu-Eemelin 10-vuotis synttäreitä. Huomenna teen Empun vieraille oikein rasvaisesta jauhelihasta lihamurekkeen kasviksilla täyttäen ja tietty se synttäri kakku, joka on jäätelöä.
Tuntuu kuin olisi ollut eilinen päivä, kun Emppu tuli meille lentokoneella Vantaalta Turkuun. Siitä alkoi ystävyys.
Leikki ei ole hävinnyt mihinkään eikä askelkaan hidastunut. Vuodet vain ovat menneet hurjaa vauhtia eteenpäin.

15

922

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dude

      10 vuotta on paljon. Toivotan koirallesi monia monia iloisia vuosia tämänkin jälkeen!! :):)

    • hatamm

      koska vielä on kesää jäljellä, ainakin perjantaihin.
      Onnea Emppu-Eemelille!

    • työtön.

      hankkikaa elämä!

      • Kummallista

        ja työttömälläkö on oikein kone ja laajakaista. On sullakin otsaa tulla tänne kitisemään. Hanki ite elämä, ja anna tämän palstan olla rauhassa, ei luulisi olevan sulta pois.


      • sivuille

        kadehtimasta ihmisiä. Suomessa on jumalauta hirvee työvoimapula hoitoalalla ja joka jäppisestä vois kouluttaa peurshoitajan, mutta kun nää sossun elätit ei viitti perseitään töihin hilata. Hemmettiäkö täällä kyttäät.


      • issu56

        auot päätäsi asiattomasti muille, niin ilmiselvästi olet unohtanut itse hankkia itellesi sen elämän! Sanoisin, että olet aikamoinen nihulisti! Se on muuten elämää sekin, kun miettii tuon sanan tarkoitusta!


      • tässä sitä vasta elämää onkin, niin nautittavaa ja iloista. Arjen harmauden keskellä pikkuisen hauskaakin ja kunnioitusta ihanaa Emppu-Eemeliä kohtaan, joka on antanut meille niin paljon ja kulkenut mukanamme pitkän ajan. Hieman parempaa syötävää ja hieman vieraita, sillä Empun lapsista jotka kohta ovat itse jo veteraaneja tulee muutama tänne meille näyttämään itseään. ja kasvattajana minun on tosi mukava nähdä niitä.


    • Catjusha

      Meillä kans vietettiin viime kuussa 10v synttäreitä. Toivotaan, että saamme pitää ystävämme vielä monta vuotta. =)

    • toivotan!

      täältä satakunnastakin oikein paljon onnea 10 vuotiaalle haukulle!

    • issu56

      huomiselle sankarille!!

    • ...Empun juhlapäivänä! Toivottelee Marita ja Risto-koiruli(4kk) Keski-Suomesta

    • sth

      *************************************************

      ONNEA ja ILOA SATAKILOA EMPPU-EEMELILLE !!!!!

      *************************************************

    • sakunMamma

      Onnea, onnea, onnea vaan
      mehukas luu ja kuolaava suu.

      • onnen toivotuksista. Tänään nauratti todella makeasti, kun posti tuli. Oli siinä postiljoonilla ihmettelemistä ja mietti varmaan montakohan henkeä meillä tosissaan asuu. Yhdessäkin luki Vävy poikamme Emppu-Eemeli c/o.... Toisessa Isäni Elvis by Billy c/o... jne.
        Huumori porukkaa nämä "koirahullut" ei muuta voi sanoa. Tulihan Empulle yhden vuoden Aku Ankka. Oli voittanut jonkin kilpailun ja poikamme oli silloin pistänyt kilpailukuponkiin Empun nimen.


    • Nanne

      Juu, onnea täältäkin päin =D

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      252
      4548
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      128
      2978
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2742
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1730
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1563
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      20
      1461
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1314
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1235
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1085
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      204
      1083
    Aihe