VALLOITTAVA TOMMI

Ansku

Tommi Evilä pelasti MM-kisat suomalaisittain ja samalla piristi mun elämääni.
Olen ollut pitkään siipi maassa,mutta kun näin Tommin urheilusuorituksen ja SEN HYMYN oli päiväni pelastettu ja pidemmäksi aikaa!
Mulla on Tommi Evilän fanikuva seinällä ja aamulla se hymyilee mulle ensimmäisenä.
Tommissa on muutakin kuin hyvä urheilija.
Karismaa.Hän tuli kuin itse vapahtaja luoksemme.
Ottakaa miehet mallia,miten nainen valloitetaan myös hymyllä ja iloisuudella!

6

1009

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • *cloud*

      Olen täysin samaa mieltä! Useimmat miehet ovat ihan erilaisia kuin tuo upea Tommi Evilä... Siinä on meille suomalaisnaisille kunnon katseltavaa. (ei tietenkään millään pahalla muita miehiä kohtaan)

    • esztelle

      Kyllähän minä Tommin tiesin jo ennen MM-kisojakin, viime kesänä olimme katsomassa Kalevan kisoja Vaasassa...ja siellä kolahti! Nyt sitten ollaan ihan myytyä naista...voi kun pääsisi taas näkemään joskus livenä...

    • mallia

      pitäiskö kasvattaa pitkä tukka ruman naaman ympärille(Evilä on muuten aika ruma jos katsotte muutakin kuin hiuksia) ja pistää parit korvikset niin sitten alkais kelpaamaan. Sori ei onnistu, parempi olla vähän suosittu mies kuin suosittu naismainen mies.

      No niin tästäkin tulee taas jotain ihme puolusteluja korviksille ja pitkälle tukalle.

      • esztelle

        Mietin tässä itsekin noita Evilän kasvoja. Ei ole söpö poika, ei. Ei pelkät korvikset ja pitkä letti miestä tee; lähinnä allekirjoittaneeseen tekee vaikutuksen koko paketti, ei pelkkä naamataulu (vaikka sekin on aika kiintoisa...)
        Huomion arvoista kyseisessä ihmisessä on se, miten ja mitä hän puhuu ja ennen kaikkea se, että silmien takana on "joku kotona".


    • highjump

      Oli se hienoa katsella ILOISTA evilää. kerrankin oli iloista katsella iloista suomalaista urheilijaa.Ne ovat niin saatanan iloisia nämä suomalaiset urheilijat.Voi sitä iloista naurun kikatusta, tai sitten "totaniinkuin niin että" sanailua.Vielä paremmaksi voisivat suomen psykologit opettaa urheilijamme.Malliesierkki on tämä vanäläinen ISINBAJEVA.Miten ihanan aitoa ja spontaania riemuitsemista onistuneen hypyn jälkeen.Tälle tasolle kun Kanerva ja muu johtoporras saisivat suomen kaikki mainospellet.Olis ilmeisesti kaikki tyytyväisiä.

      PS.Oli mm-kisoissa yksi poikkeus;Jukka Keskisalo.Ei yhtään tota niinkuin näjetsen kommenttia.Puhetta vähän , mutta asiaa.Mutta liekö sponsorit kiinnostuneet ollenkaan kun on ihan tavalisen oloinen nuori mies eikä nuole kenenkään p*****tä.

      • Evilän ihailija

        Evilä osaa ottaa myös yleisön.Siinä ne nixi piilee.Ei oo sellanen tavallinen jörrikkä,joka naama peruslukemilla ponnistaa ja sitten mulkaisee kameraan.
        Ja onhan Tommilla tiukka bodi,siinä silmä lepää.
        En aiemmin ollut niin kiinnostunut yleisurheilusta,mutta Evilä sai minutkin napittamaan urheilua.
        Evilästä tulee hyvä malli sponsoroille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä

      Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh
      Maailman menoa
      82
      4280
    2. Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?

      Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.
      Maailman menoa
      116
      3303
    3. Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt

      Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit
      Maailman menoa
      121
      3287
    4. Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä

      Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi
      Kaste
      41
      2734
    5. Miten Yxäri iskettiin?

      Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j
      Sinkut
      218
      2524
    6. "Kostokakka!" Farmi Suomen pehtoori avaa sanaisen arkkunsa Frederikin haisevasta jäynästä

      Voi hyvänen aika Reetun touhuja! Pehtoori Terho Häkkinen sai ennen näkemätöntä höykytystä heti Farmi Suomi -realityn alk
      Tv-sarjat
      19
      2181
    7. Katsoitko Petolliset, mitä mieltä?

      Vanajanlinnan käytävät ja salongit täyttyvät jälleen kuiskailuista, salaisuuksista ja petoksista. Petollisten uudella
      Tv-sarjat
      11
      2016
    8. Ei se halua mitään!!

      Arkailija koko tyyppi!
      Ikävä
      29
      1954
    9. Onko Janne Naakka tuttu kasvo ja mitä mieltä olet Farmi-kokoonpanosta?

      Somevaikuttaja Janne Naakka on tubettaja ja bloggaaja sekä yksi uuden Farmi Suomi -kauden kisaajista. Naakka tuottaa mm.
      Tv-sarjat
      0
      1903
    10. Ylen juontaja möläytti suorassa radio-ohjelmassa

      Ylen Radio Suomen juontaja Samuli Aaltonen käytti törkeää kieltä maanantaiaamupäivän Koko Suomen radio -ohjelman lähetyk
      Maailman menoa
      46
      1895
    Aihe