VALLOITTAVA TOMMI

Ansku

Tommi Evilä pelasti MM-kisat suomalaisittain ja samalla piristi mun elämääni.
Olen ollut pitkään siipi maassa,mutta kun näin Tommin urheilusuorituksen ja SEN HYMYN oli päiväni pelastettu ja pidemmäksi aikaa!
Mulla on Tommi Evilän fanikuva seinällä ja aamulla se hymyilee mulle ensimmäisenä.
Tommissa on muutakin kuin hyvä urheilija.
Karismaa.Hän tuli kuin itse vapahtaja luoksemme.
Ottakaa miehet mallia,miten nainen valloitetaan myös hymyllä ja iloisuudella!

6

990

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • *cloud*

      Olen täysin samaa mieltä! Useimmat miehet ovat ihan erilaisia kuin tuo upea Tommi Evilä... Siinä on meille suomalaisnaisille kunnon katseltavaa. (ei tietenkään millään pahalla muita miehiä kohtaan)

    • esztelle

      Kyllähän minä Tommin tiesin jo ennen MM-kisojakin, viime kesänä olimme katsomassa Kalevan kisoja Vaasassa...ja siellä kolahti! Nyt sitten ollaan ihan myytyä naista...voi kun pääsisi taas näkemään joskus livenä...

    • mallia

      pitäiskö kasvattaa pitkä tukka ruman naaman ympärille(Evilä on muuten aika ruma jos katsotte muutakin kuin hiuksia) ja pistää parit korvikset niin sitten alkais kelpaamaan. Sori ei onnistu, parempi olla vähän suosittu mies kuin suosittu naismainen mies.

      No niin tästäkin tulee taas jotain ihme puolusteluja korviksille ja pitkälle tukalle.

      • esztelle

        Mietin tässä itsekin noita Evilän kasvoja. Ei ole söpö poika, ei. Ei pelkät korvikset ja pitkä letti miestä tee; lähinnä allekirjoittaneeseen tekee vaikutuksen koko paketti, ei pelkkä naamataulu (vaikka sekin on aika kiintoisa...)
        Huomion arvoista kyseisessä ihmisessä on se, miten ja mitä hän puhuu ja ennen kaikkea se, että silmien takana on "joku kotona".


    • highjump

      Oli se hienoa katsella ILOISTA evilää. kerrankin oli iloista katsella iloista suomalaista urheilijaa.Ne ovat niin saatanan iloisia nämä suomalaiset urheilijat.Voi sitä iloista naurun kikatusta, tai sitten "totaniinkuin niin että" sanailua.Vielä paremmaksi voisivat suomen psykologit opettaa urheilijamme.Malliesierkki on tämä vanäläinen ISINBAJEVA.Miten ihanan aitoa ja spontaania riemuitsemista onistuneen hypyn jälkeen.Tälle tasolle kun Kanerva ja muu johtoporras saisivat suomen kaikki mainospellet.Olis ilmeisesti kaikki tyytyväisiä.

      PS.Oli mm-kisoissa yksi poikkeus;Jukka Keskisalo.Ei yhtään tota niinkuin näjetsen kommenttia.Puhetta vähän , mutta asiaa.Mutta liekö sponsorit kiinnostuneet ollenkaan kun on ihan tavalisen oloinen nuori mies eikä nuole kenenkään p*****tä.

      • Evilän ihailija

        Evilä osaa ottaa myös yleisön.Siinä ne nixi piilee.Ei oo sellanen tavallinen jörrikkä,joka naama peruslukemilla ponnistaa ja sitten mulkaisee kameraan.
        Ja onhan Tommilla tiukka bodi,siinä silmä lepää.
        En aiemmin ollut niin kiinnostunut yleisurheilusta,mutta Evilä sai minutkin napittamaan urheilua.
        Evilästä tulee hyvä malli sponsoroille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      91
      6060
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      333
      5755
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      56
      4899
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      321
      3744
    5. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      3
      2280
    6. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      136
      2192
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      102
      1283
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      10
      1023
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      159
      902
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      56
      763
    Aihe