tom selleck

miks kukaan ei vaikeroinut ja liikkunut teltan päällä...kun alueella liikkui "hahmo"?...
silloin kun nils tavattiin todistettavasti "kasan" päältä, hän vaikeroi ja liikkui...tämäkin ihmeellinen juttu ja taas näin päin...vai osasiko nils olla hiljaa silloin kun "murhaaja" oli paikalla...höpö höpö...vai tuntuuko tämäkään kenestäkään uskottavalta!!!???
5538
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kuvittele nyt itsesi tilanteeseen, jossa saat iskuja toisensa perään..Joko hän meni tajuttomaksi iskuista ja oli siksi hiljaa, kun ulkopuolinen murhaaja oli paikalla ja palasi myöhemmin tajuihinsa vaikeroimaan(kun iskut olivat lakanneet), kun todistajat näkivät hänet!
Tai tulisi myös mieleen esittää kuollutta, jotta murhaaja antaisi periksi ja häipyisi. Hänhän oli makaamassa teltan päällä vaikeroiden, kun 60-luvulla kuullustellut linnustajapojat olivat nähneet hänet ja he näkivät myös, miten rantaan päin kiirehti mieshahmo, jonka tuntomerkit eivät sopineet Nisseen. Siinä sinulle uskottavuutta!!!!

Äänestä
  • toi sun kommentti vetää pohjan pois puolustukselta ja nisseltä...
    nehän vetoavat syvään tajuttomuuteen ja nisse muistamattomuuteen eli ei ole voinut olla "murhaajan" aikana järjissään ja ajatella loogisesti...eli siinä haloota!!!

    Äänestä

  • tom selleck kirjoitti:

    toi sun kommentti vetää pohjan pois puolustukselta ja nisseltä...
    nehän vetoavat syvään tajuttomuuteen ja nisse muistamattomuuteen eli ei ole voinut olla "murhaajan" aikana järjissään ja ajatella loogisesti...eli siinä haloota!!!

    Voi selleck sua, luitko mun kommentin tosiaan kunnolla? siinähän oli kaks vaihtoehtoa, eli se, johon nyt vastasit ja ekana TAJUTTOMUUS!!!eli vastasit ite omaan kysymykseesi!siinä sulle uskottavuutta pelle..

    Äänestä

  • ..."sopivasti" se nilssi on tajuton ja välillä menettää muistinsa ja taas muistaa jotain, ennen ja jälkeen mutta ei oikeasta kohtaa...heh heh...
    ja sä pelle uskot nuo...no eihän sille mitään voi..:))

    Äänestä

  • tom selleck kirjoitti:

    ..."sopivasti" se nilssi on tajuton ja välillä menettää muistinsa ja taas muistaa jotain, ennen ja jälkeen mutta ei oikeasta kohtaa...heh heh...
    ja sä pelle uskot nuo...no eihän sille mitään voi..:))

    niin no voihan sitä aina luovuttaa, kun on ensi puhunu ittensä pussiin..viitaten siis tohon sun otsikkoon.. Eikö se oo aiva inhimillistä, ettei ihan kaikkee voi monen kymmenen vuoden takaa muistaa, muistaisitko ite tarkasti?(tainno tuskin oot eläny ees 10-vuotiaaksi tekstistäs päätellen) ja toiseksi, ootko ikinä ite ollu poliisikuulusteluis? ne osaa kääntää ja vääntää samaa asiaa niin kauan että meet iteki ihan sekaisin! ja vielä, mistäs oot nämä tiedot saanu? Et kai vain lue roskalehtiä tyyliin Seiska, Katso, Ilta-Sanomat, Iltalehti jne..? Kyllä nää taitavat toimittajat on saanu syyttävän asenteensa suhunki istutettua.. Lueppas ihan alkajaisiksi KRP:n esitutkintapöytäkirja ja tuu sit huuteleen uskottavuudesta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vielä kummallista!!! kirjoitti:

miks kukaan ei vaikeroinut ja liikkunut teltan päällä...kun alueella liikkui "hahmo"?...
silloin kun nils tavattiin todistettavasti "kasan" päältä, hän vaikeroi ja liikkui...tämäkin ihmeellinen juttu ja taas näin päin...vai osasiko nils olla hiljaa silloin kun "murhaaja" oli paikalla...höpö höpö...vai tuntuuko tämäkään kenestäkään uskottavalta!!!???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu