MP3

Saako 5.1 kaiuttimet liitettyä mp3-soittimeen joillan piuhoilla?
1156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tarvitset väliin vahvistimen, muuten homma ei onnistu. Eli Mp3-soitin kiinni vahvistimeen (vanhempikin kelpaa kunhan siinä on vähintään DolbyProLogic-surround ääni) ja vahvistimeen kaiuttimet. Tavallinen musiikkihan on vain stereo mutta sen saa kaikkiin kaiuttimiin jos vahvistimessa on DolbySurround ja mahdollisesti vielä sen päälle jotain tilatehoisteita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pk12 kirjoitti:

Saako 5.1 kaiuttimet liitettyä mp3-soittimeen joillan piuhoilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu