portti 5000

Xp:n asennuksen jälkeen tsekkasin symantec:in
sivulla tietoturvaani ja siellä kävi ilmi että
kaikki muut portit oli piilotettu vaan ei
portti 5000. Kuinka sen saa piiloon ja voiko
sitä edes piilottaa? Palomuurina on ZA
2326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onko sulla IMesh koneella?

Äänestä

http://grc.com/
Shields up
sieltä löytyy myös portin sulkusysteemi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ss kirjoitti:

Xp:n asennuksen jälkeen tsekkasin symantec:in
sivulla tietoturvaani ja siellä kävi ilmi että
kaikki muut portit oli piilotettu vaan ei
portti 5000. Kuinka sen saa piiloon ja voiko
sitä edes piilottaa? Palomuurina on ZA

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu