F-Secure asennus

Mulle tulee asennuksen alkuvaiheessa ilmoitus että "ASENNUS EPÄONNISTUI. SINULLA EI OLE ASENTAMISESSA TARVITTAVIA VALTUUKSIA. (VIRHEKOODI 6)"

Olen Windowsissa järjestelmävalvoja. Että ei sen siitä pitäis jääd paitsi.

Kun käynnistän koneen vikasietotilassa niin valittavaksi tulee toinen järjestelmävalvoja. Onko toi normaalia vai onko koneessani jotain ylimääräistä??
6709
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

että tuo on vasta alkusoittoa..mitään kuonampaa virusohjelmaa en tiedä kuin F-Secure.Ongelmaa toisensa perään.Vältyt monelta hermojen menetykseltä kun valitset heti jonkun muun.

Äänestä
  • F-secure on yksi parhaimpia virustentorjunta ohjelmia.

    Äänestä

  • taru ja todellisuus kirjoitti:

    F-secure on yksi parhaimpia virustentorjunta ohjelmia.

    NOD32 ja Kaspersky ovat hyviä!

    Äänestä

  • Wilfred kirjoitti:

    NOD32 ja Kaspersky ovat hyviä!

    Kuules Wilfred, Manfred vai mikälie Nod, Dägä dägä tai Wilhelm oletkaan. Toi se ja se ohjelma on parempi on ihan yhtä lapsellista kuin hiekkalaatikolla huudetut mun isi on vahvempi kuin sun isi väittelyt. Kasva vähän ja tule sitten takaisin. Jookos.

    Äänestä

Mistä yrität asentaa, imuroitko netistä jonkun palveluntarjoajan tietoturvapalvelu f-securen joita voi kokeilla 30pv ilmaiseksi ja sen asennus epäonnistuu vai yritätkö asentaa joltain CD-rompulta?

Äänestä
  • Olen imuroinnut netistä F-Securen ohjelmiston jonka siis yritän asentaa. Tämän F-Securen tietoturva paketin siis tarjoaa eräs paikallinen puhelinfirma ja tietoturvapalvelu kuuluu kuukausimaksuun.

    Puhelinyhtiön ensimmäinen neuvo oli et ole järjestelmävalvoja ja toinen oli sammuta/boottaa ja imuroi uudestaan. Eipä vielä ole tullut apua. Tarvii siis kai uudestaan yhtiön helpdeskiin soittaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tahvo kirjoitti:

Mulle tulee asennuksen alkuvaiheessa ilmoitus että "ASENNUS EPÄONNISTUI. SINULLA EI OLE ASENTAMISESSA TARVITTAVIA VALTUUKSIA. (VIRHEKOODI 6)"

Olen Windowsissa järjestelmävalvoja. Että ei sen siitä pitäis jääd paitsi.

Kun käynnistän koneen vikasietotilassa niin valittavaksi tulee toinen järjestelmävalvoja. Onko toi normaalia vai onko koneessani jotain ylimääräistä??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu