...no TIETENKIN KÄY... lukemassa aviero-palstaa?
Mun TÄYTYY olla eri planeetalta, jos siellä kerrotut jutut on sääntöjä eikä poikkeuksia. Mikä ihme meitä ihmisiä oikein riivaa, kun revimme itsemme rikki, haemme mahdottomia, etsimme unohdusta ja tuijotamme omaan napaamme? Maailma on sairas ja sairaammaksi menee. Jos jonkinlaista rauhoittumista elämän tosiasioiden edessä ei tämänkään ikäisiltä löydy, niin se pienikin kauneuden hitunen katoaa ympäriltämme.
Tuntuu kuin kaikesta puuttuisi maltti. Mitä mieltä Sinä olet?
Käykö teistä kukaan...
6
875
Vastaukset
- jpntar
sielläkin "pyörinyt"..Päätä pitää joskus puistella minunkin..haavoja on paljon ja särkyneitä koteja..:((
paljon kävin tuolla kyseisellä palstalla jokin aika sitten.
Nuo aiheet käsittelevät niin akuutteja tilanteita, että ne tuntuvat erittäin raskailta lukea.
Kun ns. tilanne on päällä, siinä ei kukaan pysty oikein järkevästi ajattelemaan asioitaan.
Vasta tietyn ajan jälkeen voi vähän objektiivisemmin suhtautua omaankin eroonsa.
Kyllä sieltä ihan vertaisapuakin on löytynyt, siihen alkushokin tuskaan.
Kullä sitä kauneutta jokainen alkaa pikkuhiljaa löytää ympäriltään, kun antaa vain ajan kulua.- nainen-60
turha rypeä.
- kirjoittaa
nainen-60 kirjoitti:
turha rypeä.
saa!!!
- jpntar
kirjoittaa kirjoitti:
saa!!!
ymmärrän, mutta en sitä, että ihmisten vaikeuksiin ottavat osaa kaikki..nekin, jotka eivät ymmärrä asioista yhtään mitään..Silti moni saa apua, kun voi purkaa mieltään täällä..sen myönnän. Henk. kohtaiset asiat ovat kuitenkin hyvin intiimejäkin, ja väärinymmärrysten vaarakin on suuri..
jpntar kirjoitti:
ymmärrän, mutta en sitä, että ihmisten vaikeuksiin ottavat osaa kaikki..nekin, jotka eivät ymmärrä asioista yhtään mitään..Silti moni saa apua, kun voi purkaa mieltään täällä..sen myönnän. Henk. kohtaiset asiat ovat kuitenkin hyvin intiimejäkin, ja väärinymmärrysten vaarakin on suuri..
usein tuleekin väärinymmärretyksi. Tämä lyhyt kirjoitusmuoto antaa usein mahdollisuuden väärinymmärrykseen, vaikka kuinka käyttäisi hymiöitä ja yrittäisi esittää asiat rennompina kuin teksti antaa olettaa.
Noista ilkeistä sekaanhuutelijoista olen täysin samaa mieltä.
Jos joku kirjoittaa omaa pahaa oloaan noilla avioeropalstoilla, ei ole korrektia viskoa tällaista henkilöä mätämunilla.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1652581Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait208701Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668