Uuden puhelimen lataaminen

Ostin tänään tuon uuden Nokia 6101 puhelimen. Ohjekirjassa ei ollut mitään tietoa pitääkö akkua ladata aluksi se 16 tuntia, vai riittääkö kun puhelin ilmoittaa, että akku on täysi?
22668
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Riittää kunhan lataat akun täyteen, litium ioni akku ei välttämättä tarvitse pitkää ensilatausta... Ei tietysti ole haittaakaan vaikka lataisi sen 16h.

Äänestä
  • Ostin äsken puhelimeen uuden akun, litium-ioni sekin. Myyjä sanoi, että muilla latauksilla ei väliä, mutta, ensilataus olisi hyvä olla yli yön kestävä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Terppa kirjoitti:

Ostin tänään tuon uuden Nokia 6101 puhelimen. Ohjekirjassa ei ollut mitään tietoa pitääkö akkua ladata aluksi se 16 tuntia, vai riittääkö kun puhelin ilmoittaa, että akku on täysi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu