Kai ne Romanian tulvat on jossain vuoristossa, ettei Mustanmeren rannalla.. Kohta lähetään Mamaiaan.
Tulvat..
1
496
Vastaukset
- vahingot
Ei tulvilla ole vaikutusta Mamaian alueelle. Liki koko kesän ajanhan on Romania ollut tulva-aluetta, mutta kuten arvelitkin, vaikutukset ovat suurimmat vuoristojen lähialueilla ja jokien liepeillä.
Muuhun maassa liikkumiseen tulvat kyllä saattavat vaikuttaa, sillä tiet hajoavat, rautatieyhteydet voivat katketa ja sähkökatkoksia esiintyy. Siksi joitakin matkatoimistojenkin retkiä on tänä kesänä joko peruutettu tai reittejä muutettu. Jos liikut omatoimisesti, harkitse, missä liikut.
Katselin heinäkuussa kahden viikon ajan paikallisia tv-uutisia tulvan vahingoista ja jälki oli kyllä hirvittävää. Kuolonuhrejakin on tähän saakka tullut paljon.
Hyvää matkaa silti tulvista huolimatta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä423394- 361984
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301729- 161527
- 231508
- 91391
- 241377
- 141227
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781125- 221102