Banderolli

Seija

Hei
Olisin kysynyt apua banderollin tekoon. Onkos kellään tietoa myyvätkö kangaskaupat lippukangasta? Onko muita hyviä kangasvaihtoehtoja käynyt mielessä?

Mites sitten maalaaminen/painaminen? Tuputtamalla varmasti saisi parhaan jäljen(?), mutta minkäslaista väriainetta suosittelisitte? Sprayaaminen tietysti yksi vaihtoehto, mutta pelkään valumia. Ohuelti ja paksuja suojateippejä käyttäen? Muita vinkkejä?

4

736

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hellu

      Tuputa superlonipalalla sabluunan läpi käyttäen oikeita kangasvärejä, joita myydään tiimarissa ja askartelukaupoissa. Ohut muovikalvo on parasta sabluunaksi. Kangasväri ei valu sateessakaan.

    • Anja

      ei sen tarvitse olla lippukangasta, vaan melkein mikä vain kangas käy, kunhan ei ole kovin joustavaa. Olen tehnyt kalikosta ihan hyviä banderolleja, ja halvalla. Tai tavallinen polyesterpalttina on ihan hyvää sekin. Jos aiot pitää sitä ulkona pitempiä aikoja, silloin tietysti lippukangas on parempi, tai muu kangas, joka kestää auringonvaloa, sadetta ja muuta säätä.

      Minä myyn lippukangasta, mutta en valitettavasti ole Suomessa:)

      • Anja

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      61
      2116
    2. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      92
      1432
    3. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      62
      1265
    4. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      70
      1248
    5. Nuorempi mies

      Olen tänään ajatellut sua paljon, miten toimittaisiin makuuhuoneessa jne! 😏🔥
      Ikävä
      115
      1125
    6. Onko sinulla

      Joku nyt huonosti? :(
      Ikävä
      67
      946
    7. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      72
      919
    8. Jos siis saamme

      Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j
      Ikävä
      66
      893
    9. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      78
      842
    10. Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."

      The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise
      Tv-sarjat
      9
      822
    Aihe