Hei
Olisin kysynyt apua banderollin tekoon. Onkos kellään tietoa myyvätkö kangaskaupat lippukangasta? Onko muita hyviä kangasvaihtoehtoja käynyt mielessä?
Mites sitten maalaaminen/painaminen? Tuputtamalla varmasti saisi parhaan jäljen(?), mutta minkäslaista väriainetta suosittelisitte? Sprayaaminen tietysti yksi vaihtoehto, mutta pelkään valumia. Ohuelti ja paksuja suojateippejä käyttäen? Muita vinkkejä?
Banderolli
4
736
Vastaukset
- Hellu
Tuputa superlonipalalla sabluunan läpi käyttäen oikeita kangasvärejä, joita myydään tiimarissa ja askartelukaupoissa. Ohut muovikalvo on parasta sabluunaksi. Kangasväri ei valu sateessakaan.
- Anja
ei sen tarvitse olla lippukangasta, vaan melkein mikä vain kangas käy, kunhan ei ole kovin joustavaa. Olen tehnyt kalikosta ihan hyviä banderolleja, ja halvalla. Tai tavallinen polyesterpalttina on ihan hyvää sekin. Jos aiot pitää sitä ulkona pitempiä aikoja, silloin tietysti lippukangas on parempi, tai muu kangas, joka kestää auringonvaloa, sadetta ja muuta säätä.
Minä myyn lippukangasta, mutta en valitettavasti ole Suomessa:)- Anja
niitä kankaitani, pistäydypä sivulla http://www.artelina.com
Siellä on jonkin verran tietoa banderolleistakin.
- Anonyymi
Mainosbanderollit antaa näkyvyyttä yritykselle https://marlea.fi/collections/banderollit
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk612116Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna921432Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.621265Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll701248- 1151125
- 67946
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur72919Jos siis saamme
Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j66893Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍78842Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise9822