Hei
Olisin kysynyt apua banderollin tekoon. Onkos kellään tietoa myyvätkö kangaskaupat lippukangasta? Onko muita hyviä kangasvaihtoehtoja käynyt mielessä?
Mites sitten maalaaminen/painaminen? Tuputtamalla varmasti saisi parhaan jäljen(?), mutta minkäslaista väriainetta suosittelisitte? Sprayaaminen tietysti yksi vaihtoehto, mutta pelkään valumia. Ohuelti ja paksuja suojateippejä käyttäen? Muita vinkkejä?
Banderolli
4
837
Vastaukset
- Hellu
Tuputa superlonipalalla sabluunan läpi käyttäen oikeita kangasvärejä, joita myydään tiimarissa ja askartelukaupoissa. Ohut muovikalvo on parasta sabluunaksi. Kangasväri ei valu sateessakaan.
- Anja
ei sen tarvitse olla lippukangasta, vaan melkein mikä vain kangas käy, kunhan ei ole kovin joustavaa. Olen tehnyt kalikosta ihan hyviä banderolleja, ja halvalla. Tai tavallinen polyesterpalttina on ihan hyvää sekin. Jos aiot pitää sitä ulkona pitempiä aikoja, silloin tietysti lippukangas on parempi, tai muu kangas, joka kestää auringonvaloa, sadetta ja muuta säätä.
Minä myyn lippukangasta, mutta en valitettavasti ole Suomessa:)- Anja
niitä kankaitani, pistäydypä sivulla http://www.artelina.com
Siellä on jonkin verran tietoa banderolleistakin.
- Anonyymi
Mainosbanderollit antaa näkyvyyttä yritykselle https://marlea.fi/collections/banderollit
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5148785Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1556076Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3535106Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli634716Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s984321Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664033SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1813893- 911828
- 1031374
- 47939