levy pilalla

Uudessa mökissäni on sähköliedelle palanut muoviastian kansi. Mahtaakohan sitä enää millään saada puhtaaksi, vai meneekö levy uusiksi?
4638
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Its yrittäisin ensin jynssätä levyn urien suuntaisesti teräsvillalla ja sitten polttaa loput kuumentamalla levyä isoimmalla teholla - ikkunat auki! Sitten voisi taas jynssätä.

Tuskinpa valurauta lopullisesti on pilalla muovikannen takia.

Äänestä
  • Claes Ohlssonin katalogissa näytti oleven hellanlevyjä yksittäin tarjolla. väittivät olevan vielä yksinkertaisia asentaa.

    Äänestä

Laita levy kuumaksi ja polta muovi pois! Toimii, olen kokenut saman =)

Äänestä
  • hanki uusi, kodinkonehultomiehiltä löytyy, jotain 12-15 ekee, helppo vaihtaa itse ei kuitenkaan laillista..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaisa kirjoitti:

Uudessa mökissäni on sähköliedelle palanut muoviastian kansi. Mahtaakohan sitä enää millään saada puhtaaksi, vai meneekö levy uusiksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu