Oliks ihmisiä siellä kaisaniemen juhlissa? Olis mielenkiintoista tietää mitä siellä tapahtuu ja millasia ihmisiä siellä käy, että kannattaisiko kaksvitosen nuoren sinne tulla vai onko paikka täynnä keski-ikäsiä?
Kaisaniemen naistenbileet.
epäluulonen
92343
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
...ei päinvastoin..
Pääset näkemään kunnon kännisiä naisia. Saatat jopa nähdä jonkun oksentavan pöytäänsä. Samaan hintaan saat myös nähdä kuinka kaikki jotka ovat jo olleet keskenään, sotkeutuvat jälleen seuraaviin kenen kanssa sählätä ja aiheuttaa sekasotkua hiukan lisää.
Eli sinne vaan. Tai sitten toisaalta voit mennä katsomaan jonkun harrastelijateatterin versioimana Sodomaa - aika sama lopputulos jää käteesi.
Hauskaa iltaa :)
Kylläpä kirjoitit niin osuvasti,noinhan se juuri menee.Voi sieltä muutama poikkeus löytyä,ne ketkä ovat uskaltautuneet tulemaan ensi kertaa "visiitille",mutta kuten kirjoitit,suurin osa on ollut toistensa kanssa ja exien kanssa jne.
Itse olen käynyt kerran,ajattelin kävästä toisenkin,mutta hyvän ja hauskan kaveriporukan kanssa.
kirjoitettu;)näinhän se meni mitä itse kävin heinäkuussa paikan tsekkaamassa,
jos menee, kantsii mennä ehdottomasti kavereiden
kanssa, niin voi istua siinä "omassa" pöydässä
ja ihmetellä örvellys porukkaa..
no oli siellä myös niitä muita, jotka viihtyivät
tanssimassa ja jopa puhuivat ihan asiaa (eivät siis huutaneet),
Älä ihmeessä tuu tai mee sinne jos luulet et ikäihmiset rajoittaa. Mikään ei oo rasittavampaa ku ajatella et 25v ihmisellä on pelko muita ihmisiä kohtaan, nimim. en voi olla joukossa ku tääl on melkein kolmekymppisiä.
Koska nää bileet on?? ? Ite olen "jo 34, en ole käynyt moneen vuoteen, mutta tosiaan jäi semmoinen maku että tosi sisäpiiri meininki ja tosi jurrissa kaikki. Olis kyllä kiva käydä pitkästä aikaa jossain, ei vaan tunnu löytyvän sopivaa mestaa. Dokaan kohtuudella,melkeen kaikki nais-ehdokkaat on ollet ääripäitä ; alkkiksia tai nössöjä..(sorry.) mutta just sn takia on mennyt maku käydä alan bileissä, jos niitä nyt edes sattuu löytämään..
Mukavaa iltaa kaikille!
www.tytsyt.com
kuka suunnittelee menemistä joku kerta. En ole aiemmnin käynyt.
Löytyykö meitä muita "vierailijoita"? Ei ole kiva istua itekseen, alkoholia kohtuudella ei muutamaa enemmin. Ei tykkää että heti joku tisseissä tai reidessä kiinni...=) tai toinen vaihtoehto nököttää itsekseen.
Jos meitä vierailijoita olisi/tulisi niin olisi kiva saada ihan vain vaikka juttuseuraa..
utopiaako...
tosiaan kiva! Itse en käy paljoa noissa paikoissa, ja suurin osa tutuista miehiä, joten ujostuttaa mennä nököttämään yksin vieraiden keskelle. Olen myös huomannut, että jos joskus naisten bileisiin olen esim. mamaan mennyt, niin illan mittaanhan sinne tulee homoja, ja loppuviimein päädyn kuitenkin niiden kanssa tanssimaan ja puhumaan. (Helpompaa varmaan toimia niin tällaisen ujon.) Eli siis: pelkkien baarituttujen lisäksi olis kiva kartuttaa myös muuten lepakkokavereiden kaartia, koska toisille meikäläisille on vaan luontevampi puhua kaikenlaisista asioista. Kaikki kaveria kaipaavat, saapi kirjoitella :)