...on ollut pelottavaa huomata itsessäni joitain asioita...Katselen mieluummin esim.netistä, lehdistä ym.naisen kuvia,kuin miehen. Elän parisuhteessa mieheni kanssa ja rakastan häntä valtavasti. Rakkaus elämämme sujuu oikein hyvin. (Olen myös jutellut mieheni kanssa tästä ja hän ei pistäisi ollenkaan pahakseen , vaikka touhuisin jotain naisen kansssa..)Mutta monesti kun rakastelemme, kuvittelen mieheni tilalle jonkun naisen..samoin kun tyydytän itseäni. En kuitenkaan osaisi kuitella elämääni ilman miestäni. Liekö olen sitten bi??? Eli mistä tiedän olenko hetero vai bi? Vai ovatko kuvitteluni ihan normaalia fantasiaa?? Jos teitä on muita samanlaisia ,olisi kiva kun ottaisitte yhtyttä
Pelottavaa...
KurNau_
224752
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Luulen, että useammat naiset tuntevat samoin.
Minäkin haaveilen pääseväni joskus ihan lähelle katselemaan ihanaa naista ja sormeilemaan häntä.
Ja siis seurustelen miehen kanssa. En ole hänelle kertonut tästä. Kun jostain jonkun ihanan pikkulumpun löytäis!
Minä itse olen ollut jo useamman vuoden ihanan miehen kanssa ja jokunen hetki sitten päädyin hyvän kaverini(naisen) kanssa meidän sänkyyn... No kerroin miehelleni tästä ja hän vain innokkaasti kyseli mitä kaikkea touhusimme ja tiedän että hän tahtoisi myös katsella moista touhuamista ja ehkä olla jopa kolmantena osapuolena mukana mutta, onkin kyse siitä pystyisinkö minä hyväksymään että, hän olisi jonkun muun kuin minun kanssani... No aika näyttää...:)
Mutta todella ihanaa ja kiihottavaa moinen oli ;)
Pikkulumpun. Miten naisena voit puhutella naista NOIN rumasti...mrrrrrrrrrr....
Pyydän anteeksi.
Tarkoitin sen mahdollisimman ihannoivalla ja (suoraan sanottuna) pornahtavalla tavalla. Olen katsellut netistä viime aikoina lähes pelkästään lesboilu-pornoa, ja ne naiset (varsinkin vähän semmoiset lumpahtavan näköiset) aivan älyttömän pornoja. Kun niitä ja niiden touhuiluja katsoo, niin kyllä kyllä, semmoisen ihanan haluaisin saada käyttööni.
Ja vielä kerran, olen siis nainen ja seukkaan. Mutta en siis kiihoitu miesten kuvista.
Mä oon kanssa asunut mieheni kanssa jo useamman vuoden ja yhdessä olemme olleet jo lähes vuosikymmenen. Olen jo kauan sitten huomannut viehtymykseni naisiin, mutta aina tuntenut siitä lähinnä syyllisyyttä. Viimeisen vuoden aikana olen alkanut kiihottua lähinnä vain naisten ajattelemisesta eikä minun ja mieheni välillä juuri seksielämää ole. Rakastan häntä yli kaiken ja hän on unelmieni mies, mutta pelottaa etten ikinä enää tule haluamaan häntä. Tilanne on myös hänelle sietämätön kuten voitte varmaan kuvitella, mutten ikinä voisi kertoa hänelle että kiihotun enemmän naisista kuin hänestä! Tilanne on jotensaankin hankala, enkä todella tiedä miten tämä tästä etenee.
...meillä rakkaus elämä kyllä sujuu jotenkuten , en vain jotenkin osaa sanoa nautinko siitä.Siitä on niin pitkä aika toisen kanssa, etten taida edes muistaa..jos totta puhutaan=) Kokeile puhumista miehesi kanssa asiasta, jos rohkeutesi riittää, etsikää jostain nainen piristämään suhdettanne. Harva mies panee kahta naista pahakseen=) Toivon onnea sinulle, KurNau
mä olen kans jo yli vuosikymmenen ollut saman miehen kanssa ja todennut itessäni sen viehtymyksen että naistakin haluan ja kuvittelen rakastellessa olevani esim. kauniin naisen kanssa siinä mutta jostain syystä kun katson häntä niin innostus lopahtaa ja ei enää kiinnostaisikaan olla mieheni kanssa sillä lailla. olemme jo kuitenkin ollut viisi vuotta naimisissakin ja lapsia on kertynyt. mukava olisi jos joskus saisi naisen kans olla niin ehkä sitten maistuis mieskin taas (ehkä)...
joten mä koen ainenkin silloin olevani bi ihminen vaikka hetero olenkin päällepäin vaikea sanoo.. mutta samanlaisii on jotenki hemmetin vaikee löytää tai niitä sitten on todella kaukana ja se tekee asiasta monimutkasempaa.
no aika näyttää, ilmeisesti se ois muutettva pääkaupunkiseudulle missä heitä tuntuu olevan enemmän kuin pohjoisempana.
...jotenkin musta tuntu, etä näitä "meidänlaisia" on lähempänä kuin arvaammekaan, emme vaan uskalla kertoa tunteitamme julki.Tiedä sitten...
Noinhan se on. Emme uskalla. Mä uskalsin ja sille tielle jäin. Ukko lensi kaarena pellolle, enkä mokomia enää huoli. Että sillee, olkaapas varovaisia :D
Moni miehen ja naisen välinen parisuhde ajautuu vanhetessaan tuttuun ja turvalliseen 'lauantaina saunan jälkeen' -kaavaan. Alkuaikojen kiihkeys katoaa ja rutiinit valtaavat parivuoteen. Seksistä tulee helposti ihan vaan paineiden poistamista. Ja miehellehän se on kätevä juttu, ei tarvi muuta kuin vähän nytkyttää panostetulla lantiolla vaimoa syliin ja that's it. Kyljen kääntö ja kuorsaus.
Nainen taas aikuistuessaan alkaa vaatia seksiltä enemmän. Hän kaipaa pitkiä esileikkejä ja hellyyttä. Siksi toinen nainen on mitä ihanin valinta! Hän tietää mistä nainen nauttii. Hätäinen laukeamiskeskeinen yhdyntä on suljettu pois joten voi vain täysin keskittyä antamaan, saamaan ja nauttimaan..!
Itse kun pääsin naisen makuun, en osaa enää edes fantasioida miehen kanssa olemisesta, vaikka toki olenkin satoja orgasmeja heidän kanssaan saanut.
Heli Gruger on osunut olennaiseen nimetessään kirjansa: Olen koskettanut taivasta.
Ihanaa kuulla etten ole ainut. Koin kuin olisin omaa tekstiä lukenut! Kyllä naiset on ihania.
Sinähän sen itse tiedät..Ei sun tarvii muilta kysellä..prkl
juuba...täs olis viel yks naisesta unelmoiva... ;)
nams....seurustellut pitkään aivan ihanan miehen kanssa vaan sängyssä olisi paljon kiihottavampaa olla naisen kanssa.......eikä siinä vielä kaikki!.....mä olen haaveillut kohta jo toista vuotta ainoastaan siitä yhestä ja samasta naisesta! ;D
hulluks tässä tulee.....tuntuu että sitä haluaa jo ihan tajuttoman paljon et ei sanat riitä kuvailemaan sitä. pää sekoo.....kun sen ihmisen näkee....kaikki muu pysähtyy, tulee semmonen sykähdyttävä fiilis, sitä niinku tuijottaa vaan eikä tajuu muusta mitään..korvien välissä ei pelitä....se on niinku siinä helvetin lähellä..ja aina ajattelee sitä sillain ja vaikkka miten...pööh ja hohhoijjaa....unohtaa oon yrittäny ja vaikka miten....mutta joo....pööhpööh...eipä tässä....SFG?.... ;P
Mulla on samantyyppisiä kokemuksia: olen avoliitossa ihanan miehen kanssa ja meillä menee hyvin. Erona teidän juttuun on, että nautin myös seksistä hänen kanssaan. Silti olen esimerkiksi rakastunut samaan aikaan yhteen ystävääni, joka myös tietää rakkaudestani ja rakastaa myös minua. Myös mieheni tietää siitä ja hyväksyy sen. Hän hyväksyisi myös seksin minun ja tän naisen välillä, mutta ei meillä mitään seksiä nyt kuitenkaan ole, asutaan kaukana toisistamme ja silleen. Toisaalta en edes tiedä, kuinka valmis ihan OIKEASTI olisin hyppäämään sänkyyn hänen kanssaan, ehkä kokisin sen itse kuitenkin mieheni pettämiseksi, enkä missään nimessä halua pettää häntä. Mutta unelmat ja fantasiat ja oikeuden niihin haluan pitää itselläni, se antaa elämään rikkautta. Eihän miehen tarvitse unistani tietää, kyllä hänkin saa puolestani unelmoida mitä haluaa. Käytännön jutut, pettäminen on kuitenkin poissa kuvioista.
Minusta jokaisen pitää kuunnella itseään ja sallia itselle vapaus fantasioida ilman syyllisyydentunnetta. tärkeintä on, ettei loukkaa toista! Minusta fantasiat eivät voi eivätkä saa loukata ketään.
Minusta kumminki tuo on jo siinä rajoilla, että jos ei edes enää tykkää seksistä oman mieskumppanin kanssa, niin kannattaako sitten enää jatkaa. Pitäisikö lähteä eri teille ja hyväksyä sitten, että on lesbo?
Todella ihanaa lukea että, tässä maassa on muita samanhenkisiä/ajattelevia ihmisiä.
Olen ollut saman miehen kanssa 25 vuotta ja seksi on hyvä, en valita. Mutta, unelmoin lähes aina naisesta. Nainen unissani vaihtelee, voi olla aivan vieras taikka tuttu.
Unissani olen vapaamielinen ja koen kaikkea ihanaa, mutta todellisessa elämässä en tiedä olisiko minusta siihen.
Jos täällä on muitakin epävarmoja, ujoja naisia, kiinnostaisko kirjoitella yksityisesti, kertoa ajatuksia sekä fantasioita??? Minusta olisi alku sekin.
minä elin tuota elämää vain päälle parikymppiseksi.
En ollut ikinä fantasioinut miehistä, seksi oli hyvää mutta niin usein ajattelin naisia enkä sitä tilannetta.
Nyt pari vuotta naisen kanssa sekstaillessa on vain kyseinen henkilö ollut ajatuksissa.
Edelleenkin miehiin voi ihastua mutta ei, eivät ole mun juttu.
Nyt vasta olen kaikinpuolin tasapainossa ja sinut itseni kanssa.
Mie ainakin olen täysin sinut bi-seksuaalisuuteni ja tän tilanteen kanssa. Olen tyytyväinen, tyydytetty, onnellinen ja iloinen siitä, että miulla on hyvä parisuhde ja siitä, että miulla on ihana fantasiamaailma ja unet.
Kuka mitenkin, siis. Jos on lesbo, niin totta kai silloin on onnellisempi naisen kanssa. Bi:n elämä on aina tällaista pientä "pallottelua", mutta ei siitä tarvi ahdistua. Jos ahistaa, pittää tehä sit elämälleen jotain.
tuttuja tuntemuksia, kyllä olet bi, jos haluat vaihtaa ajatuksia niin postia osoitteeseen
[email protected]
olisivat voineet olla minun suustani sinun sanasi!
Aivan sama tilanne, enkä tiedä mitä tekisin. Tekisi mieli ottaa askel eteenpäin, poikakaverikin tietää asiasta. ÄÄÄ... vaikeaa. Olisi helpompaa jos törmäisi sattumalta samanlaiseen :)
Netistäkin vain tyttöpornoa haen. Ja märkänä sitä sitten katson.
Katse alkaa jo harhailemaan kauniiden naisten perään ja ajattelen niitä vaikka miten päin ja vaikka missä hepenissä.
Voi helvetti!
...eikun "kissaa metsästämään":) Huomenna heti homo-baariin siitä, hus hus :D
Yllätyin vastauksien määrästä, kiitos kaikille vastanneille!! Oli mukava lukea teijän kaikkien ajatuksia ja huomata etten ole yksin asiani kanssa=) Täytyy vaan jatkaa fantasioimista, pitää omasta kullasta hyvää huolta ja joskus, jos uskoltaa, kokeilla niitä omia fantasioita. Elämä on tehty elämistä varten!!!
Kiitos, KurNau_.