aina ja aina vaan ylitöissä... Luotan häneen, mutta mikä muu se voisi olla kuin työ, ellei sitten se kuuluisa "toinen nainen"?
Kotona jo alkaa mulla pinnaa kiristää...vaikka kyllä olen hänet hakenut töistä kotiin jonkun kerran(oli siis silloin ainakin työpaikalta haettavissa)!
Kotona jo alkaa mulla pinnaa kiristää...vaikka kyllä olen hänet hakenut töistä kotiin jonkun kerran(oli siis silloin ainakin työpaikalta haettavissa)!
Vastaukset 8
Vanhimmat
kun kurkkaat miehesi 'tilinauhaa' loytyyko sielta ylitoita?
paljastat mustasukkaisuutesi, eikä reaktio aina ole ystävällinen.
aina hukassa, mutta sitä rahaa eiollut koskaan minun vaimollani.
Hän kun oli Nokian kondomi puolella koe kättäjänä, ja se ylityö maksetiin luonnossa.
Hei sinulle Riitta- Leena L***So.
Miten nyt on ylityöt kirkkovaltuustossa, k ***** koskella?
että kuulut niihin naisiin ,ko ukko pettää tullen mennen.
Tilanne varmaan jossain vaiheessa helpottaa, ja miehelläsi on taas enemmän aikaa sinullekin.
Joka tapauksessa tilannettanne voisi helpottaa, jos sinä jaksaisit hieman hemmotella ja valmistaa rauhallisia hyviä lepohetkiä miehellesi. Jos töissä on raskasta ja paljon ylitöitä, miehesi osaa arvostaa sitä ja muistaa lopun ikäänsä kuinka upea vaimo häntä kotona odottaa. Luultavasti alkaa kiiruhtaa kotiin niin nopeasti kuin mahdollista. ;))
Tuntuisi pahalta, jos työpaineiden jälkeen pitäisi jaksaa kohdata kotonakin paineita ja odotuksia - epäilyistä puhumattakaan.
Vaikka kaikenlaista maailmalla puhutaan, ei kannata alkaa epäillä ja turhaan odottaa ikäviä asioita omassa elämässä.
Hyvää jatkoa ja jaksamista teille molemmille.;)
Kuinka avoimesti olet puhunut näistä ylitöistä? Ei ylitöiden määrä merkitse automaattisesti toista naista. Osaatko ottaa asian puheeksi niin, ettei siitä tule kinaa? Onko miehesi sen luonteinen, että voit kuvitella hänen panevan työn tärkeysjärjestyksessä ykköseksi? Onko hän stressaantunut työnsä takia? Kerro, että haet mielelläsi hänet töistä. - On aikamoinen katastrofi, jos hän on oikeasti ylitöissä ja saa selville, että sinä epäilet häntä uskottomuudesta.
Minulla oli esimies, joka oli oikea työfriikki ja aivan uskomattoman velvollisuudentuntoinen. Kerran kävin työpaikalla viikonloppuna klo 01:30, kun olin unohtanut lääkkeeni sinne. Siellä tämä herra sitten istui puurtamassa ja sanoi, että hänellä menee vielä monta tuntia. Pari kertaa hän oli töissä koko yön. Hän nyt on oma lukunsa sinänsä, eikä mitenkään esimerkillinen ihminen. Ennenaikaiseen hautaanhan hän päätyy. Kaikki alaiset olivat huolissaan hänen terveydestään.
Toinen työtoverini oli myös aina ylitöissä. Ei hänellä ollut muita naisia, mutta hän ei halunnut mennä kotiin! Mietipä sitäkin.
Jos miehesi tekee projektityötä esim IT / ATK- /Telecom-alalla niin siellä on tyypillistä repiä tekijöiden selkänahasta kohtuuttomia työmääriä. Jos kyse on vielä pörssiyrityksestä niin sitä varmemmin.
Maailma on muuttunut Eevaseni.
Itse olin usean vuoden ajan enemmä n tai vähemmän tässä tilanteessa. Enää en ole siihen valmis.
Tein töitä niin ettei avioliitot kestäneet, en kyllä ehtinyt vieraitten helmoja heilutteleen, mutta en myöskään kotona. Mitään suurta hyötyä ei hirveästä työnteosta kuitenkaan ollut, ainoastaan raihnainen kroppa!
Jatkuva syyttely olet ollut vieraissa?