UHRI

18-vuotias ei minkään järjen mukaan voi olla murhaaja.
Hän on uhri.
Mutta minkä uhri?
4598
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

nuorena poikana Ruotsissa 3 ihmistä haulikolla ja puukolla

Äänestä
  • olikin kylmäverinen lapsen murhaaja joka ei heltynyt vaikki pikkupoika pyysi armoa vaan ampui saatana surutta.mädäntyköön selliinsä kurapaskaläjä

    Äänestä

  • nikita niuskis kirjoitti:

    olikin kylmäverinen lapsen murhaaja joka ei heltynyt vaikki pikkupoika pyysi armoa vaan ampui saatana surutta.mädäntyköön selliinsä kurapaskaläjä

    oli myös kylmäverinen murhaaja. Mädäntyköön sellissään

    Äänestä

miten niin ei 18 -vuotias voi olla murhaaja??!!!
mun serkku tapettiin tossa 90 luvulla ja tappaja sai vaan vaivaset 10 vuotta vankeutta... mun vanhemmat muutti pois paikkakunnalta ja mä muutin takas nyt keväällä kun en viihtynyt kaupungissa.... nyt siivoilen ja olen joutunut huomaamaan että murhaaja on vapaalla olin tuon murhan sattuessa niin nuori että en silloin vielä tajunnu mitään.. nyt olen 18 -v ja vielä kaiken lisäksi blondi... muutaman kerran olen ollu tuon murhaajan jutuis... meidän on vaan pakko tulla toimeen kun sattuu olemaan työnantajan poika,... välillä kyllä tekis mieli muistuttaa sitä jätkää siitä miten se on tehnyt ainakin mun äidin elämästä helvetin....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


18-vuotias kirjoitti:

18-vuotias ei minkään järjen mukaan voi olla murhaaja.
Hän on uhri.
Mutta minkä uhri?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu