Onko joku muu joutunut tekemään ylä-asteella haastattelun nauhurilla jollekkin tunnetulle immeiselle joka vaikuttaa miljoonan ihmisen elämään. Jotenkin tuntuu että meillä on epäoikeudenmukainen opettaja kun antaa 1200 sivuisen kirjan luettavaksi viikon sisällä ja pitäisi kirjoittaa 500 sivun romaani jostain hemmetin taiteesta keskiajalla. Sitten se sanoi jos ei ole haastattelu parin viikon päästä valmis on jäätävä luokalle. Stressioireet myllertävät jo sisuskalujani siihen malliin etten kestä enään kauan tälläistä orjatyötä.
Haastattelu
Asko Eho
2256
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jos ei muu auta, niin mä suosittelen että meet puhumaan jollekin joka voi oikeesti auttaa sua, joku koulukuraattori, koulus rehtori tai sillein. Voipi ainakin viedä viestiä eteenpäin. Mut jossain yliopistossa ja ammattikorkeakoulus sit tulee tenttiin aina tosi sikana luettavaa ja siinä on aikaa tosiaan aina joku viikko, mutta toihan on yläaste.
Itse en joutunut haastattelemaan ketään julkkista yläasteella enkä lukemaan viikossa yhtä paksua kirjaa kuin sinä.
ei se luokalle voi jättää yhen työn takia. ota vaa rennosti ja tee tahdilla jolla jaksat/haluat. Lukiossa se onki sitte semmmosta että voi vittu. Usko kokeneen sanaa, älä mee sinne