Kawasaki ZZ-R 1100 - 91

Tietäisikö kukaan Zetorin ongelmasta, tässä
on tyypillinen imuventtiilivika ykkös-sylinterissä eli
käy kolmella kylmänä, lämmetessän lähtee mukaan.
Tyhjäkäynnillä kone aikaa myöten ottaa kierroksia
2500 asti.Pudottaa ne taas 1500 kierr.
Ei lähde ykkösvaihteella liikkeellä vaan tukehtuu
Mikä neuvoksi , paitsi korjaamo.
3702
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei näissä enää mitään venavikoja ole ollut.Muutenkaan yks imuvena ei kuule siinä tunnu.Se vikakin sulla venahommaks on kyllä nurinkurin.Kyllä siellä isompi välys kylmänä on.Musta toi viittaa paremmin pa.ongelmaaan tai sytty puoleen.KOneethan näissä kestää satatonaa hyvin jollei mennä ronkkimaan omia pelleputkia ja suutinsarjoja sinne.Jos todella haluaa koneeseen tehoa lisää niin se tulee aivan muuten ja ilman rihkama paskaa.Älkää hyvät ihmiset olko mainonnan uhreja.Nii tarkasta myös kaasarin kaulat ja synkka tutit

Äänestä
  • IMHO tuossa zetorissa on jo niin perkuleesti tehoa, että itse en ainakaan suomen teillä lisää kaipaa.

    Äänestä

Minulla aivan samanlainen pyörä ja samansuuntaista vikaa. Ei ottanut yhtäkkiä vaan kierroksia, ei millään vaihteella, eikä vapaalla, vaan ehkä vapaalla hiukan enemmän kuin muuten. Zetorissa kun on terästankki niin minulla ruostetta ja muuta sakkaa pohjalla, niin meni polttoainesuodatin tukkoon. Puhdistin tankin, uusin suodattimen, puhdistin letkut ja tyhjensin kaasuttimet, niin johan taas mentiin!! Kannattaa kokeilla jos tuntuu tutulta! Säädätin myös venttiilit ja minulla ykkössylinterin imuventtiilit kantoivat, eli ei välystä ollut oikeastaan lainkaan, mutta ei sitä juuri muussa kuin tyhjäkäynnillä huomannut, muuten toimi, tietysti vähän tehoja uupui!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eki kirjoitti:

Tietäisikö kukaan Zetorin ongelmasta, tässä
on tyypillinen imuventtiilivika ykkös-sylinterissä eli
käy kolmella kylmänä, lämmetessän lähtee mukaan.
Tyhjäkäynnillä kone aikaa myöten ottaa kierroksia
2500 asti.Pudottaa ne taas 1500 kierr.
Ei lähde ykkösvaihteella liikkeellä vaan tukehtuu
Mikä neuvoksi , paitsi korjaamo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu