aika pian bodomin tapahtumien jälkeen???Onkohan tiedossa mitkä hänen taustansa olivat saksan ajaoilta, oliko kenties ollut keskitysleirissä ja kuinka kauan ja mitä kaikkea siellä joutui näkemään ja tekemään...jäikö joku vaihde päälle mielenvikaisuuden lisäksi sieltä???Kyseinen henkilö oli myös liikuskellut samoihin aikoihin siellä päin missä Kyllikki Saarikin murhattiin...Tulee kalliiksi suomen valtiolle jos nyt haukutaankin väärää puuta...Että semmosia ajatuksia täällä.
miten on tämä saksalainen
joka teki itsemurhan...
6770
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
joka tappo ittensä,vaan se Bodom järven lähellä asunu kioskin pitäjä.Se sakemanni on kuollu ruotsissa -96 tai -97 vuonna,ja kun kertonu ettähän sen teki.On papillekin kertonu että hän on syyllinen,mutta sitä polkua ei kukaan aukaise.Miksihän se ei muka kiinosta edes puolustusta?
Alibi lehden silloiselle toimittajalle Palo-arolle
joka on mm. Palon kirjan pohjana. Assman tunnusti
monia mitä ihmeellisempiä murhia ym. satuja ja kennedyn murhayhteyksiä. Papille ei tietääkseni tunnustanut vaan alibille (Palo-arolle).
että on toistanut rikoksensa Ruotsissa 1984.
Bodomin kaltainen telttamurha sielläkin jossa hollantilaispariskunta surmattiin.Samalla tavalla toteutettu kuin Bodomjärvellä.
Miksei kukaan tosiaan huomioi tuota mitenkään..kummallisia!
kun syyte niin hatara ettei tarvi puolustuksen kun pidätellä naurua
Poliisit kävi sillä moottoripyörällä sapuskaa ostamassa? Muistivatkohan kuulustella samalla?
jossa tapettiin kolme chileläistä. Väline oli puukko, joten onkohan assmania epäilty edes tästä.