Millaisia kokemuksia jouluristeilyista Siljalla? kannattaako lähteä? ruoka? ohjelma? Kiitos kokemuksista!
JOULU laivalla?
11
2118
Vastaukset
- glögi
mitä iloa siitä on ko jengi ottaa lärvät ja siellä nähäänkin parhaat perhe riidat
kyllä joulu kuuluu viettää kotona saa syödä millo haluaa ja juodakkin ilman hälinöitä.- mieltä
pysy pois laivalta.kotona perheen parissa
- Tepi
Etpä ole käynyt laivalla joulua viettämässä. Melko hillitty meno, ei mahdotonta lärvien vetämistä, vaan siistiä ottamista, kunnon juomilla. Kummasti örveltäjät karsiutuu jouluristeilyn (ainakin Siljan) hinnoilla.
- Muusa
Tepi kirjoitti:
Etpä ole käynyt laivalla joulua viettämässä. Melko hillitty meno, ei mahdotonta lärvien vetämistä, vaan siistiä ottamista, kunnon juomilla. Kummasti örveltäjät karsiutuu jouluristeilyn (ainakin Siljan) hinnoilla.
Sinkkuystäväni vietti pari vuotta sitten joulun laivalla. Hän odotti, että laiva on täynnä nuortaporukka ja muita sinkkuja. Pettymys oli hänelle suuri, kun laiva olikin lastattu lapsiperheillä :) Se siitä vauhdikkaasta joulun juhlinnasta.
- J_K
Muusa kirjoitti:
Sinkkuystäväni vietti pari vuotta sitten joulun laivalla. Hän odotti, että laiva on täynnä nuortaporukka ja muita sinkkuja. Pettymys oli hänelle suuri, kun laiva olikin lastattu lapsiperheillä :) Se siitä vauhdikkaasta joulun juhlinnasta.
Jaa, mun kokemuksien, 2 jouluristeilyä, mukaan siellä ei juurikaan ole lapsiperheitä, ainakaan Siljan jouluristeilyllä. 2002 Finnjetillä oli ehkä 10 alle 10v vanhaa 800sta matkustajasta, viime jouluna Riian risteilyllä ehkä 30 alle 10v vuotiasta 1800:sta. Kesällä, vaikka Visbyn risteilyllä varmaan joka toinen oli alle 10v vanha.
- J_K
Kirjoittelin sinne.
Erittäin hyvät kokemukset, hyvä ohjelma, kirkkojutuista juomiseen. - Millaista
Kohta taas ajankohtaista. Millaista on nykyisin. Esimerkiksi ensi jouluna?
- Pukkijii
Jouluisin ruotsinlaivat on nuorten sinkujen valtakuntaa ja meno on mahtava! Kunnon sinkkujen panopaatti. Suosittelen jos piparia tekee mieli ;)
- jouluristeilylle2016
Katselin hintoja 848e 4:jältä henkilöltä 2 aikuista ja 2 lasta luulisi hinnan karsivan pahimmat juopot.
- Sannaliisa123654789
Vietin joulun Viking LInellä pari vuotta sitten. Ihan kiva reissu, hyvää ruokaa, eikä juoppoja ollenkaan. Mukavampi reissu kuin normiristeily joka on juoppoja täynnä.
- panomieskotka
Piparia tosiaan saa... muutakin kuin sitä ruskeaa.... hahahaaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1908647
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264808- 504268
- 623837
- 513236
- 503030
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262696- 432501
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.482479Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv382243