Olisi tarkoitus ostaa ultimaten takka no 2. Onko kokemuksia? Voiko sen itse kasata, vai vaatiiko ammatitaitoa?
Ultimate market
7
3283
Vastaukset
- gjhgkhl
Otapa vähän selvää tuosta firmasta ensin...
- harkitseva
En pyytänyt firmasta kommenttia, vaan takasta.
Onko kokemuksia Ultimaten Takka 2?? - kokeile itse ja kerro sitten
harkitseva kirjoitti:
En pyytänyt firmasta kommenttia, vaan takasta.
Onko kokemuksia Ultimaten Takka 2??kun firma on kusettaja niin ei kai kukaan sitä takkaakaan osta. Takan maine menee firman myötä. Tuttavapiiriin ei kuulu ketään niin tyhmää, että sitä takkaa edes suostuisi kokeilemaan, vaikka ne sen ilmaiseksi antaisivat.
- osaa itse kasata
kokeile itse ja kerro sitten kirjoitti:
kun firma on kusettaja niin ei kai kukaan sitä takkaakaan osta. Takan maine menee firman myötä. Tuttavapiiriin ei kuulu ketään niin tyhmää, että sitä takkaa edes suostuisi kokeilemaan, vaikka ne sen ilmaiseksi antaisivat.
Tuttavani hankki uunin ja on ollut kohtuullisen tyytyväinen, mutta ihmettelen kyllä, miksi valitsisit Ultimaten?
Hinta ei ole halpa, ellet ole sitä huomannut ja tulipesien kestävyyden kanssa tulee varmasti ongelmia kovassa käytössä.
Itse vertailimme eri kaakeliuunivalmistajia ja päädyimme Vuolerin Päivänsäde kaakeliuuniin. Uunin hinta vaniljanvärisellä kaakelilla oli 2690 euroa asennettuna. Jos olisimme ottaneet pelkästään laattakaakelilla verhoillun uunin, olisi hinta ollut vielä muutaman satasen halvempi. Argumenttimme Vuolerin puolesta oli, että siinä tulipesä keraamista tiiltä ja uunissa on kauniit koristekaakelit, ei siis mitään kylppärilaattaa. Uuni on toimitettuna takuulla.
Jokainen valitsee itse mitä haluaa, mutta mietipä vielä kerran sitä Ultimaten hintaharhaa. Rahtikin on heillä ylihinnoiteltu ja uunin ulkonäkö "voi" poiketa kuvassa olevasta...
- lämmittäjä
kyl meillä ainakin toiminut moitteettomasti, lämmittää tosi hyvin, eikä ollut edes vaikea asentaa!!!
- teukka
Minähän nuukana miehenä laitoin Ultimaten takan (empä muista numeroa). Nyt vuosi on reilu vuosi kulunut tilauksesta: Takka on purettuna pihalla, lakimies neuvottelee tehtaan kanssa ja Uuniseppien takka lämmittää pirttiä.
- ultimate erkkeri
Meillä tulipesä rappeutu muutamassa vuodessa. Takuuseen ei vastattu kuin vasta kuluttaja-asiamiehen kautta. Takuukäsittely todella hidasta.. oli pakko purkaa erkkeri pois ja asentaa tilalle uusi uuni.
Kun purin uunin niin oikeastaa koko sisäinen osa uunista oli todella rappeutunut. Eivät todellakaan kestä jatkuvaa käyttöä, ehkä jossain mökillä menee.
Ei todellakaan kannata ostaa mitää ko. yrityksestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24945399Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3211264Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy21110902Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369721Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858538Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2306539Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03220Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302259- 391727
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261540