INTOTALO??

Vieraspaikkakuntalaisena kiinnostaa intotalo.Mikä sellainen on?
71249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

semmoinen talo jossa intomieliset ihmiset opettaa uusia nuoria pettämään itseään, yrittäjän saralla.

Äänestä
  • Voi taivas mikä jeesustelija taas, Intotalo on asia josta Kajaanilaisten tulee olla ylpeä. Siellä kannustetaan nuoria ottamaan vastuuta omasta ja maakunnan tulevaisuudesta. Siellä järjestetään yrittäjyyteen liittyviä opintoja. Hieno paikka ja jossa tapaa hienoja ihmisiä, tulevaisuuden tekijöitä.

    Jos et itse menestynyt yrittäjänä niin miksi muut eivät voisi onnistua? Olet juuri peruskajaanilainen tyyppi, negatiivisuus paistaa läpi niin että häikäisee

    Äänestä

  • Pexi kirjoitti:

    Voi taivas mikä jeesustelija taas, Intotalo on asia josta Kajaanilaisten tulee olla ylpeä. Siellä kannustetaan nuoria ottamaan vastuuta omasta ja maakunnan tulevaisuudesta. Siellä järjestetään yrittäjyyteen liittyviä opintoja. Hieno paikka ja jossa tapaa hienoja ihmisiä, tulevaisuuden tekijöitä.

    Jos et itse menestynyt yrittäjänä niin miksi muut eivät voisi onnistua? Olet juuri peruskajaanilainen tyyppi, negatiivisuus paistaa läpi niin että häikäisee

    menestyvä yrittäjä ?

    Intotalo on myöhäisteinien puuhamaa ja todellisen yrittämisen kanssa sillä ei ole mitään tekemistä.

    Äänestä

Intotalo on lyhyesti paikka, jossa nuoret aikuiset
hengailevat ja jossa heitä käy opastamassa Esa Saarinen. Tavoitteena on kehittää Kainuuta ja vastustaa negatiivisuutta. He perustavat isolla äänellä yrityksiä, mutta siirtyvät kaikessa hiljaisuudessa oikeisiin töihin muihin yrityksiin.
Tämä yleensä siinä vaiheessa kun täytyy itse alkaa maksaa tilavuokrat, eläkemaksut, vakuutukset, alvit
ja mitäs niitä onkaan...

Äänestä

Kuten huomaat. Kajaanin kesksutelupalstojen kommentit ja muka-tietämiset perustuvat ennakkoluulohin ja omiin arveluihin. Mutta Intotalosta - siellä on paljon nuoria yrittäjiä, joilla on 1 - 2 meihen/naisen yrityksiä. Sieltä saa tietoa yrittämisestä, vertaistukea ym. Olen asiakkaan roolissa käynyt useaan kertaan ja paikan ilmapiiri on mahtava ja nuoret siellä juuri niitä, joiden käsiin mielellään jättää Kajaanin tulevaisuuden!

Äänestä
  • tuppaa vaan olemaan kateellisten "oikeiden yrittäjien" panettelua.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikä se on? kirjoitti:

Vieraspaikkakuntalaisena kiinnostaa intotalo.Mikä sellainen on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu