www osoite

Miten saan esim näissä keskusteluissa www osoitteen näkymään "linkkinä", jota painamalla
pääsee ky. sivulle?
Riittääkö pelkkä osoitteen kirjoittaminen?
4258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

..tarkoitat kopiointia: Klikkaa hiiren oikealla osoiteriviä, valitse vasemmalla kopioi. Sitten tuossa viestikentässä vilkkuu tuo kursori,klikkaa oikealla ja valitse siitä liitä, sanoinko vaikeasti? esim. http://www.suomi24.fi/

Äänestä

kirjoittamalla linkin alkuun http://

Äänestä
  • Joo nyt onnistui..

    Äänestä

klikkaa osoiterivi siniseksi ja hiiren oik. kopioi mene työpöydälle ja tyhjässä kohtaa taas hiiren oik. uusi---> pikakuvake ja liitä siihen soitteksi sen sivun osoite minkä haluat olla linkkinä ja ok. Nyt sulla on työp. pikakuvake jota klikkaamalla pääset ko. sivulle. Näin mä ton kyssärin ymmärsin. Menikö oikein?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


N50v kirjoitti:

Miten saan esim näissä keskusteluissa www osoitteen näkymään "linkkinä", jota painamalla
pääsee ky. sivulle?
Riittääkö pelkkä osoitteen kirjoittaminen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu