Listatkaas tähän vähän noita mainoksia mitä muistatte eliniältänne... Niitä parhamipii,hauskimpii,ja ennenkaikkea...miksi??!! : )
Gallub:Paras mainos kautta aikojen?!
Jessie*
7580
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
musta paras suomalainen mainos on se aika uus lapinkulta mainos, jossa se äijä juoksee siel tuntureil. siin on vaan sitä jotain suomalaista sisua ja sitkeyttä esillä.
Se parin vuoden takanen Cokis-mainos, jossa äijä etti tuskan kiilto silmissä limua kapesta.. :)) Sitte se, ööh, unohin että mitä siinä mainostettii, mutta ku se suomalainen sauvakävelijä oli jossain Afrikassa... 'Excuse me..' :D
Ja se 'lähdetäänkö Fizzille?' 'Selvä'.
Nykysistä hienoin on se automainos, jossa on delfiinejä.
musta oli gans magee se jutt ku se yks stara oli kans niinku laivassa ja silleen ja sit se huus ylös et "ohoi mies mitä näkyvissä?" ja se jannu sielt märssykorist tai mikä palju senyoli huus takas et: "Noster-silliä tillikastikkeessa" vieläköhän se menee. siit on kyl vähän aikaa tai jotain ku mä tsiigasin sen niinku vikaks...
muista mikä ois kautta aikojen paras, mut nyt pyörivä axe-mainos on huippu. se mis on mm.sammakoita ja se hyvä musiikki!!!
...harry potter limakammio hommeli..."olen ihan limassa"... se on vaan nii huono et se on hyvä...
:) ja sit se joku sellane et niist papereist kasataan sellasii lentsikoit ja dinoi ja sit se jätkä siin lopus sanoo iha hämyl äänel: "mageee" tms. ei tuu nyt just mielee. ne alkaa naurattaa
kosk ne on nii "tönkköi"
No se yks Keltasen pörssin mainos. Mis jätkä vetää jotaa joujou-juttuu videokameraan, sitte pamauttaa pään siihen:) ..sit lopus se sanoo "Vaihdetaan räppimasiina uuteen, kestävään videokameraan".
se magic-mainos mis on et aina ei tarvi kattoo telkkaa...ja sit se mis lukee et tämä mainoskatko kestää vähintään 3min...ne on hauskoja =)