Voiko Santorinilla nostaa Masterilla rahaa esim automaatista? Ja missä näitä automaatteja löytyisi, Firasta, Kamarista?
Mastercard Santorinilla
häämatkalle
8838
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei voi nostaa,ei mistään maailman kolkasta voi automaatista nostaa luottokortilla.
Hei ihan tosi,eikö omat aivot raksuta yhtään.
Ja jos et sokea ole,kyllä löydät matkanne aikana satavarmasti automaatinkin.
Onko jotenkin hienoa olla töykeä ja inhottava? Sorry, mutta se ei ole mitenkään ihailtavaa. Vaikutat vain säälittävältä!
jäljessä, jos et tiedä, että Visalla saa nostettua rahaa automaatista. Tämä viesti tuolle turhalle mollaajalle, joka ei osaa vastata asiallisesti kysymykseen.
Pitänee sitten kysyä asiaa suoraan Nordealta, niin eiköhän tuo selviä. Aurinkomatkoilta saadussa esitteessä kyllä sanottiin että visalla voi nostaa, mutta masterista ei puhuttu mitään.
Pitäisi nyt vähänkin itse ajattelevan tietää sekin,että esim. aurinkomatkojen kohdetiedot eivät ole päivitetty tämän päivän tasalle kaikkinensa.
Samat asiat ovat niissä lehtisissä vuodesta toiseen.Ja jos ilmoitetaan,että visalla saa rahaa nostettua,niin eiköhän ole itsestään selvää,että muillakin luottokorteilla se onnistuu nykyään.Ainakin näillä yleisimmillä.Ei kai sitä Kreikassakaan enää eletä 70-lukua,ettei olla luottokorteista kuultu.
Kuten sanoin,hieman voisi itsenäistäkin ajattelua harrastaa.Olkoonkin,että asiaton olen.
Mjoo, miten arvasinkin että vastaukset on tämmösiä täällä ... Isot kiitokset sinulle neuvoista, auttoi todella paljon. Olet ruususi ansainnut.
Mastercard toimii pankkiautomaateissa ympäri maailman-on kokemusta.
nostaa, ja monissa liikkeissä (esim. auton-skootterinvuokraus) käy hyvin maksuvälineenä.
Sinne vaan :)