Mitäs mieltä ihmiset on uudesta suomi -sarjasta joka juuri alkoi??
Mun mielestä aivan loistava, ainakin tää eka jakso, mielenkiintosta nähdä mitä porukka hommaa kolme kuukautta samassa talossa.. mä tulisin ainakin mökkihöperöksi =(
Innolla odotan jo seuraavaa jaksoa =)
Mun mielestä aivan loistava, ainakin tää eka jakso, mielenkiintosta nähdä mitä porukka hommaa kolme kuukautta samassa talossa.. mä tulisin ainakin mökkihöperöksi =(
Innolla odotan jo seuraavaa jaksoa =)
Vastaukset 12
Vanhimmat
Pitäisi räjäyttää koko vitun mökki.
Semmoista skeidaa koko homma että täytyy todellakin ihmetellä että eikö ihmisillä ole parempaa tekemistä kuin katsoa tuollaista. On todella mielenkiintoista joo.. Kannattaisi ehkä hankkia elämä eikä yrittää elää sitä muiden kautta.
On mielenkiintoista nähdä mitä kaikkea talossa tulee tapahtumaan ja itse ainakin aion seurata sarjaa aina kun on mahdollista :)
onks BB kuvattu täällä Lpr:ssa vai miks tällä palstalla asiasta kysellään?
Espoo on yksi Lappeenrannan kaupunginosista
katsomaan sarjaa,mutta kiinnostus lopahti jo alkuunsa. Jaksa seurata noin ylipirteitä ja ylisosiaalisia ihmisiä. Taattua maikkarimeininkiä eli soopaa.
En aio katsoa ensimmäistäkään osaa. Ei vain jostain syystä kiinnosta aiheena. Jotenkin tuntuu, ettei siinä ole mitään seurattavaa. En kyllä seurannu niitä Survivoriakaan tms. Tosi-tv juttuja on tullu aika monta vuotta jo. The Osbournesia seurasin, Viva La Bamia jne...Tää Big Brother on tietty aivan erityyppinen..eli "tavikset" suljetussa talossa....no ei vaan jaksa iskeä.
Katsoin jotain pätkiä siitä Englannin Big Brotherista, kun se tuli subilta uusintana. Niitä on tullu Englannissa kuulemma jo 6 vai 7 tuotantokautta. Olihan se toisaalta ihan viihdyttävä ja kyllähän siihen voi jäädä koukkuun jne. eli kait siinä jotain hyvää on. En vain itse kuitenkaan siitä niin paljoa tykänny, että olisi kiinnostanu seurata säännöllisesti.
Todennäköisesti kamerat kuvaa jossain vaiheessa panokohtauksen siellä talossa. Ruotsin big brothersissa muistaakseni oli suuseksiä. Voi hyvinkin olla, että nyt mennään pidemmälle, että saadaan lisää julkisuutta osallistujille.
Maikkari kyl imee kaikki rahat irti mitä saa...
jos haluu nähä videopätkää BB:stä ni pitää maksaa..
Blaah..
http://www.subtv.fi/bigbrother/
Paras sarja tällä hetkellä.
Etpä sitten ilmeisesti paljoa töllöohjelmista ymmärrä. Täytyy olla kuupassa vikaa, jos tykkää teennäisestä valmiiksi käsikirjoitetusta reality paskasta, jossa pyörii teennäisiä ja uusavuttomia pellejä. :D Hip hei...onnea vaan valitsemallasi tiellä.
se mainonta, joka tekee tehtävänsä näihin lapsiin ja nuoriin? Tarpeeksi kun jotain toistetaan, niin se muuttuu todeksi.