Etsintäkuulutus!!!!

Sinä, joka olet
sekoittanut mieleni polut,

ottanut pääroolin
unieni estraanilla

sekoittanut työpöytäni
jättänyt tiskit tiskaamatta

kujettanut aina uudelleen
metsäteille rahoittumaan

unohtanut minut kerta
toisensa jälkeen
syviin mietteisiin.

Tule vastaamaan teoistasi!!!
8554
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

kuinkahan moni uskaltaa vastata teoistaan?
tai seisoa sanojensa ja tekojensa takana.
päivänjatkoja..:=)))

Äänestä

lienekkö se minä, luettuani säkeesi , rinnassani
potkaistiin, kuin ruuna aitan reunalla.

Äänestä
  • varmaksi tietää!!!! Mutta jos kerran potkaisi, niin hvyä niin. Olet varmasti ainakin osasyyllinen siihen miten tuntojani sanoiksi kirjoitan. Sillä mikään ei ole koskaan vaikuttanut minuun (kosketusta lukuunottamatta) yhtä voimakkaasti kuin sanat, joilla on sielu.
    Kuuntele tuulta. Sillä voi olla jotain kerrottavaa.

    Äänestä

  • Helmikankare kirjoitti:

    varmaksi tietää!!!! Mutta jos kerran potkaisi, niin hvyä niin. Olet varmasti ainakin osasyyllinen siihen miten tuntojani sanoiksi kirjoitan. Sillä mikään ei ole koskaan vaikuttanut minuun (kosketusta lukuunottamatta) yhtä voimakkaasti kuin sanat, joilla on sielu.
    Kuuntele tuulta. Sillä voi olla jotain kerrottavaa.

    sinulla on ihana sielu jokaisessa kirjoituksessasi,täyteläisen kaipaavat sanasi hersyttää kovimmankin vaeltajan,rakkaudella ja ajatuksella sinun A. Toivon saavani joskus elämässäni tutustua rakkauden kerjäläiseen.Haluni kirjoittaa sinulle on valtava.Avoimesti , elämän haparoija.

    Äänestä

joka antaa toivoa, hieman rakkautta, jättäen sitten kaiken taaksen, vastaamatta teoistaan, näin itseni kohdalla, vaan koskaan ei varmasti tietää voi

Äänestä
  • olla enempää oikeassa. Itse muutaman kerran olen tullut perse edellä puusta. Mutta ehkä jossakin on riittävän vahvaoksainen tammi, joka ei päästä minua putoamaan.

    Äänestä

Se paha näissä rakkausrunoissa on että
suurin osa tuntuu koskettavan juuri minua.
Ehkä sinullekkin on käynyt samoin:)))

Äänestä
  • olen löytänyt palan itseäni. Ja ehkä osittain juuri siksi runot kiehtovat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Helmikankare kirjoitti:

Sinä, joka olet
sekoittanut mieleni polut,

ottanut pääroolin
unieni estraanilla

sekoittanut työpöytäni
jättänyt tiskit tiskaamatta

kujettanut aina uudelleen
metsäteille rahoittumaan

unohtanut minut kerta
toisensa jälkeen
syviin mietteisiin.

Tule vastaamaan teoistasi!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu