Mitä mieltä olette Solifer Skootterista....

Mitä mieltä olette Solifer Skootterista, jota ainankin "Cittarin" käytävillä on myynnissä ?

Onko kellään kokemusta moisesta vehkeestä ?
Pikaisesti vastauksia ootellen.
111292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

koeajoin tollasta, ja huomasin melko yllättävän jutun; tossa on paljon samoja ominaisuuksia kuin
kiinalasissa skoottereissa Fudessa ja Zonerissa; solifer on samalla lailla pienikokoinen kuin fudet, etuvalo on täysin samanlainen kuin fude sportissa, myös muu skootterin muotoilu muistutti fude-skootterien muotoilua, tuntui kyllä vähän liika pieneltä tällaiselle yli 180-senttiselle jäpikälle, kun kokeilen koeajaa prisman pihassa tasaisella, niin kiihtyi hieman päälle 45..eli johonkin 47-48..

Äänestä
  • Solifer-skootterissa on Soliferia juuri siihen Suomessa liimatun merkin verran. Muistuttaa paljon noita kiinalaisia halpaskoottereita siksi, että on kiinalainen halpaskootteri.

    Äänestä

  • yllättävää kirjoitti:

    Solifer-skootterissa on Soliferia juuri siihen Suomessa liimatun merkin verran. Muistuttaa paljon noita kiinalaisia halpaskoottereita siksi, että on kiinalainen halpaskootteri.

    Noo-o jos mopoo meinaat nii kyl toi rx on ihan ylivoimanen, mut jos halluut skootterii nii tol samal hinnal saa hyvän käytetyn merkkiscootterin

    Äänestä

Kävin tänään tutustumassa siten miten nyt "Cittarissa" pystyy. Siellä minulle selvisi seuraavaa.
- Mopolla ei ole palautusoikeutta kuten muilla kaupasta ostamillani tuotteilla. ( Näin ainankin sanottiin vaikka tuotteilla on yleisesti käsitykseni mukaan 7p- palautusoikeus.)
- Mopojen luvattiin eilen olevan varastossa ajokunnossa. ( Ne ovat pahvilaatikoissa ilman peilejä sekä "tavaralaatikkoa" tarakalle. Eikä myymälässä ketään joka osaa kasata mopoa ajokuntoon ollessani siellä Klo 16.30. Seuraavana aamuna kasaus ehkä onnistuisi.)
- Mopoa ei saa koeajaa koska mittariin ei saa tulla kilometrejä.
- Jos kaupanteon jälkeen en ole tyytyväinen mopoon voin korjauttaa mopon takuuhuollossa. ( Mutta, mutta.)
- Katsellessamme myyjän kanssa satulan alla olevaa tilaa, hajosi satulasta lukko eikä penkki enää lukkiutunut. ( Minulle riitti näkekemäni tällä kertaa ja taitaa tyttöni saada haluamansa Aprilia SR 50 R FACTORYN vaikka hinta pomppaa reippaasti ylös.)

Äänestä
  • Ei oo vielä tullut niitä "soliferejä" turun kupittaan cittariin. Täytyy mennä kattelee kun tuloos ;)

    Muuten kannattaa ostaa tuo sr se on hyvä peli suihkukoneella.

    Äänestä

  • Raha EI lopu, se vain vaihtaa omistajaa, kyllä kannataa kerralla ostaa kunnon vehe, kalliissa skootterissahan on tyypit kevariksi et saa kevariks kun saa kevarikorin, silloin rajoittimet pois ja mennään noin sataa

    Äänestä

  • Kiki kirjoitti:

    Raha EI lopu, se vain vaihtaa omistajaa, kyllä kannataa kerralla ostaa kunnon vehe, kalliissa skootterissahan on tyypit kevariksi et saa kevariks kun saa kevarikorin, silloin rajoittimet pois ja mennään noin sataa

    Kevariksi et saa Suomessa moposkootteria katsastettua vaikka olisit herramme Jeesus itse.

    Äänestä

  • pastaa kirjoitti:

    Kevariksi et saa Suomessa moposkootteria katsastettua vaikka olisit herramme Jeesus itse.

    Tottakai merkkiskootterissa on euroopan alueella hyyöksynnät kevariksi, jo valmiiksi!

    Tietty jos pitäis tiset tyyppikatsastaa jne. niin ei kannata!

    Äänestä


ittellä on solifer go, baotian 49qt-12.takaremgas ja takajarrupalat on vaihettu.nyt ei vilkut toimi ilman kierroksia,missähän vika,missä vilkkurele sijsitsee.
15978 on mittarissa ja pääsee noin seittämääkymppiä.hyvä vehje.

Äänestä

Hieno peli. Pääsee heti enkeliksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiinnostunut moisesta kirjoitti:

Mitä mieltä olette Solifer Skootterista, jota ainankin "Cittarin" käytävillä on myynnissä ?

Onko kellään kokemusta moisesta vehkeestä ?
Pikaisesti vastauksia ootellen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu