Koneeni mukana sain tuon Norton internet security ohjelman kaupan päälle, kysyisinkin että onko tuo hyvä/riittävä suojaus uudelle tietokoneelle?
Norton internet security 2005
Onko hyvä
4529
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
jotain ilmasta palomuuria ja virustutkaa. itse käytän ZoneAlarmia ja awast virustutkaa.ei maksa päivitykset.
IMOPari kymppiä vuodessa maksaa, mutta kyllä sen maksaa kun on hyvät ohjelmat
...wintoosan puolella AVG Anti Virus Free Edition, Zone Alarm ja Ad-Aware. Ovat ilmaisia ja luotettavia. Linuxissa onkin sitten pelkästään Firestarter palomuuri ja virustorjuntaa ei tarvitse...:)
Norton AntiVirus™ on maailman eniten käytetty virustorjuntaratkaisu.* Norton™ Personal Firewall pitää hakkerit poissa ja henkilökohtaiset tiedot suojassa tietokoneessa. Norton™ Privacy Control, Norton AntiSpam™ ja Norton™ Parental Control on suunniteltu suojaamaan käyttäjää ja koko perhettä muilta yleisiltä Internetissä vaanivilta uhkilta.
Olen käyttänyt NISsiä vuodesta 2000 ja ollut tyytyväinen, kannattaa käyttää ainakin voimassaolo aika loppuun, vaihda sitten jos et ole tyytyväinen.