pösön suutin

näkyy vanhassa trekkerissäni olevan 52 kokoinen pääsuutin vakio gurtnerissa. olen nähnyt joissain opuksissa pääsuuttimen lukemaksi joko 52 tai 72(74). mahtaako kellään olla käytössä tuota suurempaaa suutinta, jos on, kuinka pösö sillä käy? ettei tulisi kallista vika-ostosta.
2252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Maksaahan se suutin luultavasti pari euroa, eli vararikko tulee jos ei kuljekaan täyzii...

Ja jos meinaat, että särkyy kone liian isolla suuttimella, niin sitä vaaraa tuskin on olemassa. Liian pienellä suuttimella taas on mahdollista saada aikaan moottorivaurio.

Äänestä
  • yli 15 E kappale suuttimet suomessa,saksassa paljon halvempia, mutta posti ja lähetyskuluineen kalliiksi nekin tulevat joten arpominen niiden kanssa on aika arvokasta. kaikkiin muihin kaasareihin taitavat siinä parin euron luokkaa olla. silloin niitä ostaisinkin "repullisen"

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


fxx kirjoitti:

näkyy vanhassa trekkerissäni olevan 52 kokoinen pääsuutin vakio gurtnerissa. olen nähnyt joissain opuksissa pääsuuttimen lukemaksi joko 52 tai 72(74). mahtaako kellään olla käytössä tuota suurempaaa suutinta, jos on, kuinka pösö sillä käy? ettei tulisi kallista vika-ostosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu