Hotel Opal Sunny Beach

jepjep

Haluaisin viime hetkellä tietää tästä hotellista muutamia seikkoja. Mitä aamiaiseen kuului? Kuinka kauan kesti kävellä rannalle? Entä keskustaan? Kiinnostaa myös tietää onko tässä hotellisa maksulliset tuolit altaalla ja jos on niin kuinka paljon ne maksoivat. Vähän kauhistuttaa tuo maksullisuus kun Turkissa tottui ilmaisiin tuoleihin ja varjoihin hotellissa.

12

3531

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ..mm..

      Hotellin aurinkotuolit maksoi 15€/päivä. Matkaa rannalle kesti 45min. Hotelli todella kurja ja homeinen. Aamiaiseen kuului kananmuna ja puolikas paahtoleipä.

      • jepjep

        Suuret kiitokset asiallisesta vastauksesta, voikin lähteä hyvin matkaan jos asiat ovat noin hyvällä mallilla hotellissa. Omat ruisleivät laukkuun siis =)


    • mmm

      hei mm. kasva aikuiseks

    • mmm

      hei mm. kasva aikuiseks

    • minä vaan

      Aamiaiseen kuului leivät (myös jotain vähän tummempaa leipää),marmeladi, juustoja, leikkeleitä, salaatteja ja vihanneksia, jotain mysliä ja jogurttia ja persikkaa, nakkeja/makkaraa, liha/kala/kasvispullia, kananmunia eri muodoissa, hedelmänpaloja ja leivoksia ja tietysti kahvia, teetä mehua, maitoa... Varmaan oli jotain muutakin mutta en nyt just muista. Vähän vaihteli jotkut jutut aamuittain.

      Rannalle piti kävellä sen kukkaiskadun kautta, siis keskustan ja mun villi arvio on et meni n. 10-15min sinne rannalle kävellen, keskustaan siis vähän vähemmän. En kyllä mitään aikaa ottanu. Matkan pituutta en oikein osaa arvioida...

      Opalissa on ilmaset aurinkotuolit (ainaki vielä kesäkuussa oli...)

      • jepjep

        Kiitos kun vastasit kysymyksiini =) Juu eiköhän tuolla aamupalalla lähde päivä käyntiin. Et aikaa muistaisi? Voi olla että tarvitsee ottaa vielä torkut aamupalan jälkee, minä kun ainakin tykkään nukkua pitkään lomalla ;)


      • minä vaan
        jepjep kirjoitti:

        Kiitos kun vastasit kysymyksiini =) Juu eiköhän tuolla aamupalalla lähde päivä käyntiin. Et aikaa muistaisi? Voi olla että tarvitsee ottaa vielä torkut aamupalan jälkee, minä kun ainakin tykkään nukkua pitkään lomalla ;)

        Muistaakseni aamupala oli klo 8-10, eli ei kauheen myöhään... Opalissa oli muuten aivan ihanat sängyt ja ilmastointi vielä päälle nii oli niiin hyvä nukkua :) Hauskaa matkaa!!


      • palannut...
        minä vaan kirjoitti:

        Muistaakseni aamupala oli klo 8-10, eli ei kauheen myöhään... Opalissa oli muuten aivan ihanat sängyt ja ilmastointi vielä päälle nii oli niiin hyvä nukkua :) Hauskaa matkaa!!

        opal oli tosiaan erittäin hyvä hotelli,aamupala loistava(8-10).rantaan menee suoraan noin. 5-10min ja kukkaiskujan kautta 10-15min.Sängyt olivat tosiaan mahtavat ja muutenkin tosi siisti hotelli.alakerrassa mm.kauppa,parturikampaamo ja hieronta.Lisää hotellista : www.opal-hotel.com


    • opalx

      Hintaisekseen aivan ok hotelli, tultiin viikko takaperin hotellista. Yleisilme hotellista: siisti. Yleiset tilat, yleiset wct, aamiaishuone, huoneet siistissä kunnossa. Aamiainen täysin riittävä.
      Mehua, kahvia, teetä, mysliä, vesimelonia, kurkkua, tomaattia, meetvursti tyyppistä makkaraa pariakin laatua, paria juustoa, keitettyjä kananmuniaa, munakokkelia, paistettuja makkaranpaloja.
      Paria eri leipää, leivänpaahdin käytössä. Pullaa kakkua. Kyllä sillä pitkälle iltapäivään pärjää.
      Henkilökunta todella ystävällistä ja avuliasta. Huoneet tilavia, suihkuhuonekin todella tilava.
      Sängyt tilavat ja peitteet osavan paksut. Ilmastointi toimii kuten pitääkin.
      Altaan tuolit maksuttomia. Oasiksen sivuitse rannalle ehkä 500 m. Kukkaiskadulle sama matka.
      Yöllä täysin rauhallista. Ei ylimääräistä porukkaa hotellissa loirimassa. Jollei aivan luksusta vaadi, niin ihan ok majapaikka.

      • etuperin

        Niin mutta, kuitenkin meni viikko kun tulitte takaperin hotellista.


      • vvh22

        heh heh


      • tilava

        Ettei ollut edes Vesku loirimassa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      184
      8465
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4568
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      4128
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      54
      3622
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3136
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      50
      2880
    7. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2596
    8. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      37
      2368
    9. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      38
      2063
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      2046
    Aihe