Hei, voisitko hieman vilkaista tarokeista miten näyttäisi selkävaivani (pullistuma) kuntoutuvan. Pystynkö enää entiseen työhöni vai pitääkö miettiä muuta? Lisäksi haluaisin tietää, olenko turhaan huolissaan poikani puolesta. Hän valmistui keväällä ammattiin, muttei ole saanut koulutustaan vastaavaa työtä. Onnistuuko hän siinä ja onko työ lähellä kotikaupunkia vai jossain kauempana. Kiitos jos vastaat.
Tarutar
kauris51v
196
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Lanttien kymppi:Selkävaiva näyttäisi kuntoutuvan hyvin. Se edellyttää sinulta kuitenkin aktiivisuutta, liikuntaa. Täten voit myös pystyä entiseen työhösi. Mutta jos selkävaiva on työssä tullut, kannattaa miettiä alan vaihtoa.
Miekkojen ritari: Turhaan huolit pojastasi, hän on selvästikin taistelijaluonne, menee läpi harmaan kiven. Hän on jo matkalla kohti päämäärää, hänellä on myös kunnianhimoa. Työpaikan saanti on jo todella lähellä. Toisaalta voi olla, että työpaikka on hiukan kauempana, että etsiä kannattaisi hiukan laajemmaltakin, mutta sitä hän lie jo tekeekin. Ratsu on alla, liikkuminen ei ongelma.