uuteen koneeseen (HP Pavilion, jossa Windows XP), monitori 19 tuumaa, Nokia 446xPro vuosimallia -98? Tätä en ole vielä hankkinut, kun pitäisi ensin saada tietää yhteensopivuus. Siis onko ajuria, ja mistä saa? Näytönohjain on näköjään Nvidia 256Mt.
käytetty monitori?
Sopiiko
4337
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ajureita tarvitse.
Ennenkuin vaihdat näytön laita päälle 800x600 tila ja kun uusi näyttö sillä toimii, nosta tarkkuutta kunnes olet tyytyväinen.
Nimittäin jos heti alkuun putki ei pysy mukana tahdissa et näe mitään ja pahimmassa tapauksessa se hajoaa.
1600 x 1280 at 80 Hz
mulla on 21" nokia. siihen löysin ajurit MB:n ajuriapajasta. Toimi ilman niitäkin. Nyt se tietää että mitkä tilat on näytölle mahdollisia, ja niitä tais tulla mutama lisää.
Siis voi olla että saat sen näytön toimimaan sen omilla ajureilla paremmilla resoluutioilla ja virkistys taajuksilla.
Ajureiden asennuksen jälkeen voin kattoo mitkä on on suositeltavia, ja käyttää niitä. Ehkä se nättökin kestää kauemmin.
Jos on XP niin ilmankin selviää, mutta jos esim win 95 tai 98 niin ilman omia ajureita ei saa näyttöä toimimaan.
Näytön liitin on pysynyt samana. Kyllä se käy. Eikä siihen midn ajureita tarvitse. Sullahan on XP...