että raadoillekin on oma palsta.
Miltä se tuntuu olla noin VANHA!
Miltä se tuntuu olla noin VANHA!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kullannuppu.
Vielä ne sinunkin maitohampaasi irtoavat...
Hän pilkkasi 70-luvulla "rappeutumisilmiöitä". Jos tietäisin hänen sahköpostiosoitteensa, niin muistuttaisin häntä siitä.
Ei vie kovin pitkää aikaa, kun sinäkin toivoisit olevasi nuorempi. Yli 5-kymppiset ovat onnellisempia kuin nuoret. Siitä on olemassa tutkimustuloksia. Heillä on yleensä myös enemmän rahaa käytössään kuin nuorilla.
Toivottavasti olet tähän meidän ikäämme mennessä oppinut hyväksymään sen, että ihminen vanhenee ja lopulta kuolee. Siis KUOLEE, oletko koskaan tullut sitä ajatelleeksi.
Vanha ja viisas - ei välttämättä kyllä pidä paikkaansa :))
Oottelepa vain, perässä tulet jos hengisssä pysyt, me ollaan pysytty jo NÄIN KAUAN - varsinaisia terveskantoja ollaan :DDDDD
Palataan asiaan 40 vuoden kuluttua :))))
MOI !!!!!! :)))))
oikeinkirjoittaminen huononee - siis TERVASKANTOJA :))))
siun iässä...ja hups tässä sitä vaan jo ollaan...:)
Mitä haluaa. Mitenkäs se ymmärryspuoli siellä panee, oletko jo päässyt etenemään finnivoiteiden tasolta. Luultavasti se ja sen käyttö on täyttänyt arvomailmasi tähän saakka. Mikä arvomailma ? Odota vähän aikaa. Toistaiseksi se hämmästyttää ja kummastuttaa pientä kulkijaa.
Ja se voide vielä korottaa nenun päällä olevaa finniä, jonja yli ei muutenkaan maailmaa näe ;-)
onko mukava keikkua täällä "vahusten" palstoilla?
Täällä taitaakin löytyä mukavia juttuja elämää
kokeneiden joukossa.
Jatka keikkumista vaan, voit vaikka kehittyäkin.
Arvostat vielä "ikäihmisiä", kun paremmin tutus-
tut:))))))