Eli minkähintaista viinaa?
Löytyykö Breezereitä ja Smirnoffii?
Ja onks ne kauheen kalliita siellä,
siis ei tietenkään kotiintuotavaks, vaan
siellä nautittavaksi?!
Sit onks joku sattunu olee siellä
lokakuun aikoihin, eli onks lämmintä?
Onko kamalasti sisäänheittäjiä? :)
Löytyykö Breezereitä ja Smirnoffii?
Ja onks ne kauheen kalliita siellä,
siis ei tietenkään kotiintuotavaks, vaan
siellä nautittavaksi?!
Sit onks joku sattunu olee siellä
lokakuun aikoihin, eli onks lämmintä?
Onko kamalasti sisäänheittäjiä? :)
Vastaukset 3
Vanhimmat
Oltiin elokuussa Praia da Rochassa. Paikallinen bisse (Super Bock tai vast.) oli 2,50 tuoppi ja Guinness 4 eukkaa. Briiserit ja Smirkut suomen hinnoissa, joten jos niitä raaskii täällä juoda niin mixei sielläkin.
Sisäänheittäjiä oli vain irkkububeissa ja nekin tosi mukavia ja sai vielä alkushotin ilmasex. Osassa paikoista oli whiskey!
Joo kiitoksia. Oliks sulla muuten ihan hyvä loma kans? Eli onks se ihan näkemisen arvoinen paikka, ja kannattaako vielä lokakuussa lähtee?
Oli mahtava loma, sai todella levätä kun oli niin lämpöinen ilma ettei viitsinyt kauheesti ravata pitkin maakuntaa!
Oli mielestäni näkemisen arvoinen ja voisin mennä toistekkin, tosin maailmaa on niin paljon näkemättä että katsotaan nyt.
Minä ja mieheni tykättiin portugalilaisista, koska ne ei oo sellaisia yliaktiivisia kauppamiehiä kuten kreikkalaiset. Kohteliaita, rauhallisia ja huumorintajuisia! Mä en tiedä kuinka lämmin lokakuussa on, mutta ei varmaankaan 30astetta niinkuin elokuussa!
Siellä muuten tuulee aika kovin atlantilta, joten lämpötila tuntuu viileämmältä kuin se on. En ehkä lähtisi sinne jos ilma on 23 astetta! Tai sitten jos ei niin välitä biitsillä makailusta niin mikä ettei! Hauskaa lomaa teille!