Helsinki-Vantaan hotelleista ??

Kyselisin vähän lentokenttä hotelleista? nimenomaan kokemuksia.
Edullisia vaihtoehtoja jos mahdollista niin parkkipaikka autolle (1vk).
Minkä hintasia on ?
4 hlö. 15-16.10.05 .
Olen kyllä selaillut sivuja mutta jos nyt joku haluaa auttaa vähän enemmän :)
-Kiitos
4491
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Lähellä kenttää on Hotelli Pilotti, sekä joku Bonus Inn hotelli.

Äänestä

Olimme Heinäkuussa Holiday Inn Carden Courtissa, vanhemmat ja kaksi murkkuikäistä. Perhehuone,olikohan 107e/yö. Hintaan kuului parkkipaikka autolle viikoksi, mahtavan hyvä ja runsas aamiainen jonka sai syödä todella rauhassa sekä bussikuljetus hotellin oven edestä suoraan ulkomaan terminaalille. Todella rauhallinen ja hyvin nukuttu yö, auton avaimetkin sai jättää respaan viikon ajaksi. Suosittelen todella!

Äänestä
  • kiitoksia.. vielä vähän kysyttävää? Eli kuuluuko aamiainen ja viikon parkkipaikka perushintaan?
    meitä on 4 aikuisen kokoista henkilöä joten tarvimme
    varmaankin 2 kahden hengen huonetta. Yksi huone näytti maksavan 75€ . Minkäkokoisia sänkyjä ne 2 murkkuikäsille tarkoitettuja olivat?

    Äänestä

  • Passagerare kirjoitti:

    kiitoksia.. vielä vähän kysyttävää? Eli kuuluuko aamiainen ja viikon parkkipaikka perushintaan?
    meitä on 4 aikuisen kokoista henkilöä joten tarvimme
    varmaankin 2 kahden hengen huonetta. Yksi huone näytti maksavan 75€ . Minkäkokoisia sänkyjä ne 2 murkkuikäsille tarkoitettuja olivat?

    sekä aamiainen että parkkipaikka, aina. Kyllä sovittiin hyvin tässä perhehuoneessa olemaan, parisänky ja kaksi aivan normaalivuoteen kokoista lisävuodetta. Parisänky vieläpä niin leveä, että siinä olisi mahtunut nukkumaan kolme henkeä.Olisiko yhdistetty kaksi 120 cm leveää sänkyä? En sitten tiedä, onko joka huoneessa samankokoiset vuoteet.Toinen mahdollisuus siellä on yhdistetyt 2 hengen huoneet. Tällöin kuulemma kahdessa vierekkäisessä kahden hengen huoneessa oleva väliovi on avattavissa, tulee tavallaan kaksio. Tämän hintaa en tiedä, koska päädyimme tähän perhehuoneeseen. Kauppakeskus Jumbo on muuten aivan pikku kävelymatkan päässä,ehkä 500m pyörätietä pitkin. Itse tulimme Vantaalle lähes 600 km:n päästä joten päästiin Jumbossa täydentämään vielä unohtuneita tavaroita.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Passagerare kirjoitti:

Kyselisin vähän lentokenttä hotelleista? nimenomaan kokemuksia.
Edullisia vaihtoehtoja jos mahdollista niin parkkipaikka autolle (1vk).
Minkä hintasia on ?
4 hlö. 15-16.10.05 .
Olen kyllä selaillut sivuja mutta jos nyt joku haluaa auttaa vähän enemmän :)
-Kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu