Eli saako crossin vakuutukset?(ei ole rekisterissä eikä saakkaan)
Onnistuuko?
HaukiOnKala
7411
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
no totta edvin.täytyyhän siin vakuutus olla kotivakuutus ei meinaan korvaa pyörää jos nussitaan tai palaa tai jos ajat metässä puuta päin niin olis hyvä olla vakuutus!
crossiin vakuutusta, tai ei ainakaan liikennevakuutusta koska se ei ole rekisteröitävissä.
jos ajat sillä metsässä puuta päin, omaan piikkiin menee koska se kone on tarkoitettu ainoastaan suljetulle alueelle. kisoissahan tiemmä kuljettajilla on jonkunlainen "vakuutus"..
Crossiin saa "liikenne"vakuutuksen joka korvaa omat henkilövahingot ja toisen osapuolen kaikki vahingot (mikäli syy on itsessä).
Itselläni on kahdessa crossissa tälläinen vakuutus, ja pyörät eivät ole rekisterissä.
Crossiradalla jossa ajan vaaditaan kaikilta ko.vakuutus.
mikä yhtiö sulla on jos käyn ittekkin hakeen..vai saako kaikista vakuutusyhtiöistä???
Mulla on maastoajoneuvon liikenne vakuutus ja palo ja varkaus vakuutus crossipyörässäni.IF:stä otettuna.
paljon on vuosi maksu ja saako seisonta vakuutukseen jos leveää peli???
Vakuutuksia saa ainakin Pohjolasta ja Lähivakuutuksesta. Maksu on vuodessa noin 150 (muistaakseni) yhteensä osakaskosta ja liikennevakuutuksesta.
Vakuutuksissa ei ole seisontaoikeutta, eli ne ovat koko vuoden voimassa kunhan vaan maksat laskusi.