Golf 3:n vanteen ET ja jako..?

Niin mikä on Golf 3:n(1,6) vanteen jako(4 x 100, vai?) ja ET?? Miten tarkka ET on, sopiiko esim. 37 ET:llä oleva vanne vaikka olisikin 38?? Ja miten tarkkaa pulttejen kanssa on, merkki/malli -kohtaiset,vai..?

Erittäin kiitollinen vastauksista(olisi vanteet tarjoolla)
2703
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jälkiasennus-alumiinivanteissa 35-38 4x100.
Alkuperäisissä peltivanteissa eri ET, muistaakseni n. 45.

Äänestä

jossain loppupuolen teknisissä tiedoissa eri kori ja moottoriversioiden jaot ja offsetit. Niissä on paljonkin eroja, mutta jos katsot lähellä omaasi olevia, niin ne on kyllä muistaakseni juuri tuota luokkaa kuin edellinen vastaaja kertoi. Ei se offsetin arvo ole millin päälle, mutta kymmenen milliä pieleen on jo liikaa. Pultit on peltivanteille samat samassa autossa, eli ne jotka sulla jo on. Aluvanteiden kanssa tulee yleensä omat pultit, eroa voi olla pultin kannassa ja pituudessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ML100 kirjoitti:

Niin mikä on Golf 3:n(1,6) vanteen jako(4 x 100, vai?) ja ET?? Miten tarkka ET on, sopiiko esim. 37 ET:llä oleva vanne vaikka olisikin 38?? Ja miten tarkkaa pulttejen kanssa on, merkki/malli -kohtaiset,vai..?

Erittäin kiitollinen vastauksista(olisi vanteet tarjoolla)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu