missähän päin mahtais olla vaahtobileitä..? kellään tietoa...
vaahtobileet
pipsa
157161
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kauhajoen Kasinolla ainakin. :) En tiiä onko enää tänä vuonna (kohta on jo päättäjäisetki), mut on ainaki ollu...
Sit varmaanki Kurikassa, Mietaalla. Tietääkseni sieläkin on ainakin joskus ollut...?
www.revoluutio.com
noita on vaa pohjoissuomes ja tulee kai jonnekki vähä alemmaskii
teineille suunnattuii
e4i oo kunnon vaahtopippaloita..
Toivottavasti känniset pissikset tukehtuvat siihen vaahtoonsa.
Hehe, taidat olla joku säälittävä kiusattu nolife nörtti, joka ei pillua saa kun noin katkera oot. =DD
Töissäkäyvä aikuinen ihminen.
Bilettäminen on muuten ok mutta säälittävää kun jotkut 14-17v nappulat siellä leikkivät nyt niin isoa poikaa kun saa pitää sätkää suussa heilua kännipäissään kuin kehitysvammainen apina jumputijumputi-pissismusiikin tahdissa. Käykää koulunne loppuun, aikuistukaa ja hankkikaa elämä.
Taidat olla itse aika säälittävä kun pyörit jossain suomi24 foorumeilla täällä nörttien maailmassa soittamassa suuta viisaimmillesi. Menisit vain sinne discoihisi kuuntelemaan muiden kakaroiden kanssa sitä bonkfunk MCtä ja muita musiikin tuhoajia äläkä istu tietokoneen ääressä sillä sinustahan voi peräti tulla nörtti :O
Jos et sattunut tietämään, että myös alaikäisille järjestetään suhtkoht laadukkaita bileitä. Esim YAD järjestöllä on Rave Against Drugs projekti jonka tarkoituksena on järkätä rave bileitä, ja puhdistaa niiden sotkuinen maine (joka johtuu lähinnä piripäiden skitsosta toiminnasta ja vanhojen ikäloppujen paskasta käsityksestä kyseistä musiikkigenreä kohtaan). Itse olen kyseisissä bileissä käynyt ja ne eivät todellakaan ole sitä mitä kuvailit.. Ensinnäkin YAD:in bileet ovat PÄIHTEETTÖMIÄ ja silti porukalla on ollut aivan yhtä hauskaa. BTW vaahtobileissä en pahemmin ole mihinkään pissismusiikkiin törmänny :D :D :D ... Taidat vain olla itse hieman katkera kun sun rankassa, ja ankeassa lapsuudessas ei nuorisolle järjestetty vastaavanlaista toimintaa :D Ja jos kerta oot ite niin vanha ja aikuinen, ni ajatteleppa tältä kannalta. Eikö ole paljon parempi että nämä nuoret ovat jossain bileissä sätkä huules ja häröövät kännissä, kuin se että he maleksisivat kaduilla ja riehuisivat kännipäissään paikkoja hajottaen???
Nuoret pilaavat vain tulevaisuutensa aloittamalla tupakoinnin ja ryyppäämisen, mitä monikaan lapsi ei osaa hallita kunnolla.
Saatoit olla itsekkin samanlainen nuorena, ellet sitten ole jokin absolutisti ( joka sekin tavallaan hatun noston arvoista. Puhuit viinan käytöstä ja kuinka suurin osa ei osaa pitää sitä kurissa/hallita. Katsoppa baareihin ja vaikka Helsingin keskustaa Pe iltana. Mikä on näkymä silloin? Osaako suurin osa aikuisistakaan hallita alkoholin käyttöä???? Eipä juuri... Samanlaista rähinää ja pelleilyä sekin on. Itsekkin poltan tupakkaa, mutta en puolustele asiaa millään koska se on aivan perseestä. Kunnioitan niitä jotka ovat pysyneet siitä erossa, mutta en myöskään pidä itseäni kovinkaan paskana ihmisenä sen takia... valinta on oma haluaako alkaa polttamaan vai ei. Jos haluat ruveta taistelemaan viinaa ja tupakkaa ynnä muita päihteitä vastaan älä tee sitä yksin haukkumalla nuorisoa ja rähisemällä jossain Suomi24:n foorumilla vaan liity vaikka johonkin järjestöön ja sen toimintaan. (Esim YAD) saat paljon paremmin tällä tavoin äänesi kuuluville ja vieläpä niin että joku saattaa kuunellakkin. Täälä siitä ei ole mitään hyötyä vaan korkeintaan lietsoo vastarintaan.. Kaiken huipuksi se näyttää tökeröltä .
Highlightissa on vaahtobileitä
Nivalan Tuiskulass o ainaki ollut parisen kertaa vaahtobileet..
kannattais varmaan kattoo täältä:
http://www.vaahtobileet.fi/
sieltä pipsa ainakin löydät vaahtobileet.. miksihän niitä muuten niin vähän missään järkätään kun ovat bileistä parhaita oikeesti?!!