codekit???

En saa leffaa näkymaan, aina tule ilmoitus virheestä. Mitä ne codekit (kirjoitetaanko edes noin) ovat ?? Miten ja mistä ne sitten saa koneelle??
3467
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

helpoimmalla melkein pääset kun asennat ffdshow ja ac3 filter

kumpikin löytyy esim. www.afterdawn.fi tai googlella...

Äänestä
  • kiitos

    Äänestä

  • tyhmyri kirjoitti:

    kiitos

    Asenna ohjelma nimeltä GSpot. Sillä näet aina minkä koodekin video tarvitsee ja onko se asennettuna. Ffdshow ja ac3 ei aina ole ratkaisu kaikkeen, usein kyllä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyhmyri kirjoitti:

En saa leffaa näkymaan, aina tule ilmoitus virheestä. Mitä ne codekit (kirjoitetaanko edes noin) ovat ?? Miten ja mistä ne sitten saa koneelle??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu